215 Nederlandsche Landmeetkundige Federatie. Mededeelingen. Examen voor landmeter van het kadaster en buiten gewoon landmeter van het kadaster in April en Mei 1941. In verband met zijn verkiezing tot voorzitter van de Vereeniging voor Ka daster en Landmeetkunde verzocht de secretaris der N. L. F. om waarneming van het secretariaat gedurende den resteerenden termijn van zijn lidmaatschap van het Dagelijksch Bestuur. Het Hoofdbestuur stemde daarin toe en vond den heer R. Roelofs bereid om het secretariaat tot het volgend congres waar te nemen. Het Bestuur der Federatie is thans als volgt samengesteld: DAGELIJKSCH BESTUUR: Prof. J. M. Tienstra, Delft, voorzitter, R. Roelofs, Hof van Delftlaan 118, Delft, waarnemend secretaris, B. de Boer, Watteaustraat 121, Amsterdam-Z, penningmeester (postrekening 259586 ten name van den penningmeester der N. L. F. te Amsterdam), O. Jonas, Arnhem. HOOFDBESTUUR de leden van het Dagelijksch Bestuur en Prof. ir W. Schermerhorn, Delft, F. Harkink, Rotterdam, C. H. B. de Koroer, Arnhem, J. F. Greve, Haren (Gr.), J. F. Jongedijk, Almelo, R. Rienks, Rotterdam. Het Hoofdbestuur vergaderde op 7 November 1941. In deze vergadering werden nog de volgende besluiten genomen: a. Er zal een permanente commissie gevormd worden voor het beoordeelen en aanmoedigen van kleine uitvindingen op het gebied van de geodesie en om de uitvoering daarvan te bevorderen. Als leden van deze commissie zullen wor den uitgenoodigd de heeren G. Fortuin en A. Kruidhof. o. De N. L. F. zal overgaan tot de instelling van een examen voor assistee- rend landmeetkundig personeel. Er zal een commissie worden gevormd om de Federatie van voorlichting hieromtrent te dienen, zoodat op het eerstvolgend congres een beslissing kan worden genomen omtrent den inhoud van het exa menprogramma, de eventueele eischen van vooropleiding, het uit te reiken diploma en den titel, en de organisatie van het examen. Voor deze commissie zullen als leden worden uitgenoodigd de heeren J. G. Fortuin, F. Harkink, W. F. Stoorvogel en H. A. Brouwer. c. In September 1942 zal weer een volledig congres worden gehouden. Hier omtrent zullen nadere mededeelingen worden gedaan in het Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde van 1 April 1942. d. In zake de „teekens aan meetarbeiders" zullen pogingen worden aange wend om deze materie opgenomen te krijgen in een „normaalblad" van de Hoofdcommissie voor de Normalisatie in Nederland. De secretaris, O. J. JONAS. ADMINISTRATIEVE VRAGEN. I. In een akte verleden voor Notaris J. Meier te Monster den 15en April 1941 en aan de Bewaring te 's-Gravenhage den 16en April 1941 ter overschrijving aangeboden, is het volgende opgenomen: „Jan Arendsen, tuinder te Monster, verkoopt en draagt over aan Pieter Be- rendsen, koopman te Monster, het perceel Monster sectie A nr 2110, onder de

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1941 | | pagina 217