VERSCHILLENDE ONDER WERPEN. 97 Literatuuroverzicht. Berichten. BIZO, maandblad, onder redactie van C. J. Vos, Bergerstraat 119, Heer (L.) en W. Luijkenaar, Eindhoven. Abonnementsprijs ƒ2.— per jaar. Met dit gecyclostyleerde geïllustreerde maandblaadje van ongeveer 12 blz. per nummer heeft de vakhumor zijn intrede gedaan in de kadastrale literatuur. De BIZO is in het najaar van 1939 bij de Opleiding voor Teekenaar van het Kadaster te 's-Gravenhage ontstaan. Zij verscheen telkenmale in één exemplaar als wandkrant en was gevuld met talrijke van geest getuigende puntdichten, limericks, rijmen, anecdotes, prijsvragen, alles verlucht met vele knap getee- kende illustraties en caricaturen. De leider en de leeraren van de Opleiding na men van elk verschijnend nummer met veel genoegen kennis, te meer, daar de glossen op hen nooit kwetsend waren. Nadat de redacteuren benoemd waren tot Teekenaar van het Kadaster, hebben zij hun anonimiteit opgeheven en m.i.v. 1 Januari 1941 van de BIZO een gecyclostyleerd maandblaadje gemaakt, dat voor ieder verkrijgbaar is voor een luttel bedrag. De moeilijkheden, die zij bij de eerste afleveringen hadden met het vervaardigen van de stencils, zijn nu vrij wel overwonnen. Naar ik verneem, wordt de BIZO op verschillende kantoren telkens al met vreugde ontvangen. Gaarne beveel ik iederen kadasterambtenaar een abonnement aan. p u Kadaster. Het in Februari 1941 te 's-Gravenhage gehouden tweede examen voor teekenaar van het kadaster is afgenomen door de leerkrachten, verbonden aan de te s-Gravenhage gehouden opleiding voor teekenaar van het kadaster; als gecommitteerden waren aangewezen de Ingenieur-Verificateur P. J. Hamel berg te Groningen en de Landmeter J. H. Smeets te Rotterdam. Geslaagd voor dit examen en m.i.v. 1-3-1941 benoemd tot teekenaar de rijksklerken en schrijvers der reg. en dom. of der dir. bel., enz.: P. T. H. van Nimwegen, J. H. Clausen. A. M. H. Charles, H. M. PasmanD. G. van Wigcheren, B. PetersII. E. LOrtije, H. Drenth, A. A. Toornstra, L. van Eisen, D. Nagel, J. van der Meulen, C. W. van Duijn, Bakker, A. Doorlag, J. Reijnhout, J. Bazuin, Me). C. A. R. Gelijns en A. Ruijgrok, allen te 's-Gravenhage. Verplaatst m.i.v. 1-2- 41 de Landmeter H. M. Ockels (198) van Arnhem naar Arnhem Rvk; m.i.v. 1-3-41 de Landmeters A. Daan je (151) van Arnhem naar Eindhoven, C. C. Krom (165) van Leeuwarden naar Almelo, W. van Mameren (177) van Rotterdam naar Eindhoven, Beetsma (185) van Eindhoven Rvk naar Eindhoven, C. van Heijkoop (196) van Dordrecht naar 's-Hertogenbosch, E. J. Prins (197) van Middelburg naar Almelo; de Teekenaars S. de Moor (147) van Leiden naar Eindhoven Rvk, F. C. A. Buissink (148) van Winschoten naar Eindhoven Rvk;

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1941 | | pagina 99