55 al reeds eerder naar Amsterdam vertrokken. De Directeur en eenige officieren vestigden zich al vrij spoedig aldaar. Hij schreef in Mei aan de geographische ingenieurs, dat zij van nu af Amsterdam moesten be schouwen als hun nieuwe residentie. 4 November 1808 werd het huis op de Oude Turfmarkt, nr 18, te Amsterdam door het Depot-Generaal van Oorlog betrokken. Krayenhoff schreef op 10 November aan den Minister van Oorlog, dat op 3 November j.l. het huis op de Oude Turf markt door den luitenant-kolonel De Man van den Heer Serrurier was overgenomen en dat de charters etc. van het depot in voornoemd huis uit 's-Gravenhage waren overgebracht en de werkzaamheden bij het Depot hervat. Het Depot-Generaal van Oorlog heeft bijna twee jaar Amsterdam als residentie gehad. OUDE TURFMARKT TE AMSTERDAM. Het cijfer 18 geeft de plaats aan, waar het Depot-Generaal van Oorlog was gevestigd. Bij besluit van den Keizer van 18 Augustus 1810, nr 20, werd bevolen, dat het Depot-Generaal van Oorlog naar Parijs moest worden overge bracht. In dat besluit werd aangegeven welke kaarten, plans en memo- riën moesten worden verzonden en welke hier zouden blijven. De kaar ten etc. moesten in kisten worden gepakt, verzegeld en over Rotterdam- Antwerpen naar Parijs vervoerd. Een en ander zou aan den directeur- generaal van het Depot van Oorlog aldaar tegen re<;u moeten worden overgegeven. De verzending ondervond evenwel vertraging; o.a. de directeur De Man maakte bezwaren. Het duurde nog tot 16 Maart 1811, dat de directeur aan den Generaal Sanson, directeur van het Depot- Generaal van Oorlog van Frankrijk, bericht zond, dat de archieven naar Parijs waren verzonden. Generaal Sanson had medegedeeld, dat het materieel van het Depot ook naar Parijs moest worden verzonden, met uitzondering echter van

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1942 | | pagina 55