61 Nederlandsche Landmeetkundige Federatie. Slotbeschouwing. Uit de door de hoofden van bureau gegeven inlichtingen was het aan de commissie bekend, dat door den aard van de ruilverkavelingswerkzaamheden nergens een systematische opleiding mogelijk is geweest. Wel is aan de ver schillende bureaux in meerdere of mindere mate getracht door het geven van cursussen of voorlichting bij de studie de blijkbaar gevoelde leemte aan te vul len. De commissie meent wel te hebben kunnen vaststellen, aan welke bureaux hieraan de meeste zorg is besteed. Ze is intusschen van meening, dat het niet van doorslaggevende beteekenis voor de behaalde resultaten is geweest. Ze wil hiermede allerminst tot uitdrukking brengen, dat in het vervolg aan een theoretische scholing minder aandacht gewijd kan worden; integendeel ze hecht er groote waarde aan, mits men mede de klemtoon legt op het kwaeken van in zicht. Tenslotte moge nog opgemerkt worden, dat bij vele candidaten slordigheid en gebrekkigheid moest worden geconstateerd in het formuleeren van hun gedachten. Aan dit punt ware in het vervolg door de opleiders meer aandacht te besteden. MEDEDEELINGEN. Het Hoofdbestuur heeft besloten, dat in September 1942 een congres zal wor den gehouden. De volgende commissies zijn ingesteld: 1. Landmeetkundige techniek. Voorzitter: F. Schuurman, Rapporteur: G. Bierma, Brederostraat 50, Zwolle. 2. Fotogrammetrie. Voorzitter: Ir. B. Scherpbier, Rapporteur: R. Iwema, Ootmarsumschestraat 133 B, Almelo. 3. Recht en administratie. Voorzitter: M. A. Hollestelle, Rapporteur: A. Govers, Prof. Dr. Magnuslaan 5, Utrecht. 4. Werkkring en maatschappelijke positie. Voorzitter: J. G. Fortuin, Rapporteur: P. Ilmer, Hooglandscheweg 24, Amersfoort. Rapporten en mededeelingen moeten vóór 1 Juli bij de rapporteurs van de be~ trokken commissies worden ingezonden. De in de mededeelingen op blz. 215 van den jaargang 1941 genoemde Com missie ter bestudeering van een Federatie-examen voor assisteerend landmeet kundig personeel werd op 20 Januari j.l. door den Voorzitter van de N. L. F. geïnstalleerd en heeft haar werkzaamheden aangevangen. Ook de eveneens genoemde Commissie voor het beoordeelen en aanmoedigen van kleine uitvindingen op landmeetkundig gebied is met haar taak begonnen. Zij, die een nieuw instrument hebben ontworpen en zich met deze commissie in verbinding willen stellen, kunnen zich wenden tot den heer J. G. Fortuin, Insu- lindeweg 21, Delft, of den heer A. Kruidhof, Rijksstraatweg 53 a, Wageningen. De wnd. secretaris, R. ROELOFS. De rapporteur van de commissie Recht en Administratie deelt het volgende mede: Het komt de commissie in de huidige omstandigheden gewenscht voor, niet verder te ijveren voor het instellen van de door Mr Bes in zijn rapport voor gestane beroepsinstantie, noch om over te gaan tot het ontwerpen van de noo- dige wettelijke voorschriften op dit punt. Wel is de commissie van oordeel, dat er ook in de tegenwoordige omstan-

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1942 | | pagina 61