62 Berichten. digheden gevolg gegeven kan worden aan den wensch, in breeden kring bekend te maken wat nuttig is ter verkrijging van een zoo groot mogelijke rechtszeker heid en dat b.v. verspreiding van wenken, als ontwikkeld in een rapport van ondergeteekende, ook thans nog kan worden aanbevolen. De commissie zal dus het congres voorstellen, om, zoolang geen normaler toe stand is ingetreden, niet over te gaan tot uitwerking van de in de rapporten van het congres 1939 ontwikkelde indeeën. Daarentegen zal zij gaarne nieuwe rap porten in ontvangst nemen betreffende juridische onderwerpen op het terrein der landmeetkunde. Een onderwerp, dat zij speciaal wenscht aan te bevelen, is: „De eigendomstoestand van de perceelen, gelegen langs de dijken onzer groote ri vieren" en daarmede samenhangend de vraag: „Hoe is de tenaamstelling van die perceelen beter in overeenstemming te brengen met de werkelijkheid? A. GOVERS. Kadaster. Benoemd m.i.v. 1-3-1942 tot ingenieur-verificateur te 's-Graven- hage de Landmeter M. H. Heines (31), aldaar; te Arnhem de Landmeter J. Gorter (59) te Zwolle R. De ingenieur-verificateur te Arnhem treedt van 1-4- 1942 af tevens op als hoofd van den Ruilverkavelingsdienst. Eervol ontslag ver leend m.i.v. 1-3-1942 aan den teekenaar B. J. W. Bonder (220) te Eindhoven en aan den meetarbeider C. den Boer (1) te Rotterdam. Verplaatst m.i.v. 1-3-1942 de landmeters B. Meijer (202) van Utrecht naar Eindhoven R, G. W. van Lith (203) van Groningen naar Winschoten, M. Haarsma (204) van Leeu warden -naar Appingedam; m.i.v. 16-3-1942 de teekenaar D. Klaver (161) van Eindhoven R naar Eindhoven; m.i.v. 1-5-1942 de landmeters B. A. van den Bosch (146) van Arnhem naar Utrecht, J. H. M. Ochels (195) van Eindhoven R naar Almelo, H. R. Massink (200) van Appingedam naar Eindhoven R; de teekenaars J. Mummelen (87) van Arnhem R naar Groningen R, J. H. van de Vrugt (111) van Utrecht R naar Zwolle R, N. den Daas (122) van Eindhoven R naar Arnhem R, C. A. Boelens (130) van Zwolle R naar Amsterdam, S. Aukema (228) van Zwolle R naar Utrecht R. Uitgesteld tot 1-4-1942 de verplaat sing van den landmeter E. Prins (194) van Almelo naar Dordrecht. De teeke naars C. de Vries (117) en D. K. Bloemendaal (124) te Delft Rd moeten worden beschouwd als te zijn belast met het verrichten van eenvoudige opmetingen. Arbeidsovereenkomst beëindigd m.i.v. 39-2-1942 met den teekenaar o.a. J. H. Israël te 's-Hertogenbosch BLW; m.i.v. 1-3-1942 met den teekenaar o.a. D. Hor- ringa te 's-Hertogenbosch BLW. Adresveranderingen e.d.t aan te brengen in het Verkort Handboekje. Blz. 5, 10 en 11, onder de namen A. W. B. de Bie (39), J. C. Bloos (167) en M. Haarsma (204) het teeken X plaatsen. Blz. 27, Arnhem, A. Theil, De Wet straat 26. Blz. 31, Eindhoven R, B. Meijer, Edelweisstraat 121. Blz. 33, Gro ningen, H. Abbes, Voormalig Klein Poortje 8. Blz. 41, Zwolle BLW, W. Baarda, Prins Hendrikstraat 22 a. Meetkundige Dienst van den Rijkswaterstaat. In afwachting van de tot standkoming van een aanvulling van het B. B. R. A. 1934 tot rangschikking in schaal 204 van het ambt van landmeter bij den Meetkundigen Dienst van den Rijkswaterstaat zijn m.i.v. 1-12-1941 tot den rang van landmeter o.a. bevorderd de landmeetk. ambt. Ie kl. o.a. M. Lunenburg en Wolthuis, de landmeetk. ambt. 2e kl. o.a. D. J. Luiten, S. Rienstra, C. Roggeveen en H. E. W. Schut, allen ter standplaats Delft. Voor den nieuwen titel komen alleen civiel-landmeters of daarmede in bekwaamheid gelijk te stellen personen in aanmerking, nadat zij gedurende een diensttijd van ten minste drie jaren van hun geschiktheid hebben doen blijken. Ruilverkaveling. Het Dagelijksch Bestuur van het Nederlandsch Instituut voor Volkshuisvesting en Stedebouw heeft een commissie ingesteld ter bestudeering van de ruilverkaveling voor stedebouwkundige doeleinden. Voor het voorzitter schap heeft zich beschikbaar gesteld de Heer Mr Vink, Referendaris ter ge meentesecretarie te Utrecht en lid van het Dagelijksch Bestuur van het Instituut.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1942 | | pagina 62