129 der Hydrografie, Kolonel Baron Van Asbeck, van deze plaats mijn oprechten dank te betuigen. Hoewel de definitieve resultaten nog niet volledig bekend zijn, is er alle reden te vertrouwen, dat het groote probleem, waarvoor de fotogrammetrie vóór 1940 stond, in het Deccasysteem zijn op lossing zal vinden. Bij het aanvaarden van mijn ambt zij het mij vergund, mijn eer biedigen dank jegens Hare Majesteit de Koningin uit te spreken voor mijn benoeming tot hoogleeraar aan de Technische Hooge school. Mijne Heeren Curatoren der Technische Hoogeschool, Ik moge U mijn groote erkentelijkheid betuigen voor Uw mede werking tot mijn benoeming. Al mijn krachten zal ik inspannen om Uw daaruit gebleken vertrouwen waardig te zijn. Mijne Heeren Hoogleeraren, Dat U mij in Uw midden hebt willen opnemen, waardeer ik als een bijzondere onderscheiding en een voorrecht. Wanneer ik be denk, dat het mijn taak zal zijn de plaats in te nemen van een man als Schermerhorn, dan stemt mij dit tot groote bescheidenheid en besef ik, hoezeer ik Uw medewerking zal behoeven. Mijne Heeren Hoogleeraren van de afdeeling Weg- en Water bouwkunde, Reeds zoovele malen hebt U mij in Uw milieu toegelaten, dat ik mij daarin reeds geheel thuis ben gaan gevoelen. Ik stel het bijzon der op prijs in het vervolg voortdurend met U te mogen samen werken en hoop op Uw zeer gewaardeerden steun. Dat U mij reeds dit jaar het secretariaat van de Afdeeling hebt willen toevertrou- en, neen mij zeér'getroffen. Hooggeleerde Tienstra, Reeds een decennium lang heb ik het genoegen met U aan deze Hoogeschool te mogen samenwerken. Die jaren zijn van beslissende beteekenis geweest voor mijn loopbaan; steeds hebt U mij deelge noot gemaakt van de resultaten van Uw onderzoekingen op mathe- matisch-geodetisch terrein, toonde U een stimuleerende belangstel ling voor mijn werk en introduceerde U mij daar waar iets te lee- reMVaiar het meest waardeer ik het, dat er in die tien jaren tus- schen ons een vriendschap is ontstaan, die een zeer wezenlijk dee vormt van den inhoud van mijn leven. Deze vriendschap zalm tot groten steun zijn, als ik naast U zal staan bij het onderwijs in de geodesie.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1946 | | pagina 129