12 ling, dat zoo spoedig mogelijk wordt opgemaakt en vastge steld en een plan van geldelijke verrekening, dat pas kan worden opgemaakt, nadat alle werken gereed zijn en een tweede schatting is uitgevoerd naar den toestand van dat oogenblik. 8e. De kosten van de herverkaveling, welke grootendeels een on derdeel zijn van de herstelkosten, zullen geheel door het Rijk moeten worden gedragen. De geldelijke verrekeningen zullen slechts meer- of minderwaarde en bijzondere vergoedingen betreffen. 9e. De herverkaveling zal van hoogerhand opgelegd moeten wor den en kan niet afhankelijk gesteld worden van een stemming door de eigenaren. 10e. De uitvoerende commissie de herverkavelingscommissie zal veelzijdig deskundig moeten zijn en grootere bevoegdhe den moeten hebben dan de plaatselijke commissie voor een ruilverkaveling. Dit is noodig voor een vlotte werkwijze. De landmeter zal lid van deze commissie moeten zijn en niet eraan toegevoegd. Om eenig inzicht te verkrijgen in de personeelsbehoefte van het ruilverkavelingsbureau te Middelburg en ook om bij de voorberei ding eener wettelijke regeling steeds de praktische uitvoering voor oogen te hebben, maakte ik zoo goed als mij dat mogelijk was, een programma van werkzaamheden op. Ik zal hierover thans niet in bijzonderheden treden, maar alleen de hoofdzaken, of liever de hoofdmomenten, in chronologische volg orde noemen. U kunt zich dan misschien nog beter een voorstelling van het werk maken. Men moet daarbij bedenken, dat andere dien sten als Landbouwherstel en Wederopbouw nog eenige jaren naast en in samenwerking met de herverkavelingscommissie hun werk zaamheden voortzetten en ook, dat vele terreinwerkzaamheden moe ten wachten totdat de talrijke landmijnen zijn opgeruimd. 1946. Vervaardiging van de benoodigde kaarten, inrichting van de boekhouding en zoo mogelijk regeling van emigratie. Verder voorbereidende landmeetkundige werkzaamheden. 1947. Schatting van de gronden. Uitwerking van het plan van wegen en waterloopen. Allerhande landmeetkundige werkzaamheden. 1948. Tervisielegging van de lijst van rechthebbenden en van de schattingsuitkomsten. Indiening van het plan van wegen en waterloopen bij Ged. Staten. Uitzetting van dat plan op het terrein met de noodige detail meting voor het vervaardigen van kaarten voor de toedeeling. 1949. Ontwerpen van de kavel-in- en toedeeling. Aanvang aanleg wegen en waterloopen. 1950. Tervisielegging van het plan van toedeeling, waarin regeling van pacht, enz. Uitzetting van de kavelgrenzen.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1946 | | pagina 12