VERSCHILLENDE ONDERWERPEN. 34 al deze mogelijkheden zal ook de bezuiniging zeer belangrijk zijn, daar het benoodigde lichtdrukpapier goedkoop is, terwijl het tee- kenwerk tot een minimum wordt ingekrompen. Eerst na grondige proefnemingen, na het weder verschijnen van genoemde soorten film en ander materiaal, zal het mogelijk zijn nieuwe werkmethoden volledig te ontwikkelen. Amsterdam, Mei 1946. Verslag van het openbaar gedeelte der algemeene vergadering van de Vereeniging voor Kadaster en Land meetkunde, gehouden te Utrecht op 10 Mei 1946. Aanwezig zijn volgens de presentielijst 125 gewone en 15 buitengewone leden, te weten: de gewone leden: F. R. Alberda, P. Alberda, Avenarius, Baarda, J. R. P. Bakker, Van Ballegooijen, Van Beek, Ter Beeke, Beetsma, Berendsen, G. S. J. van den Berg, H. van den Berg, Van Beukering, Bierma, Bloos, Boudewijn, Bruins, Daanje, Daleboudt, Degenhart, Docters van Leeuwen, Doekes, Dogterom, Aan den Dijk, Van Eendenburg, Feringa, Frederikse, Geerts, Van Gent, Glerum, Goetmakers, Govers, Van der Graaf, Greve, Van Groningen, D. de Groot, Grooters, Guichard, Haasbroek, Hardorff, Harkink, F. D. Hartman, H. C. Hart man, Hemmes, Heijmel, Hof, Hol, Hommes, Huytker, Ilsen, Jansma, Jongedijk, Jonker, Jonkers, Joosten, Kiers, Kikkert, Kleefstra, Koole, De Koning, Korver, Kraan, Van der Krogt, Krombeen, Van Lent, Van Leusen, Libois, Lok, Lorenz, Mandersloot, Mantel, De Mazure, Meelker, A. J. H. Meertens, Meindersma, Meuter, Moor, Van der Most, Muller, Nikkels, Mej. Nottelman, Nunnink, Te Nuyl, Ockels, Ten Oever, Olie, Oosting, Van Osch, Pentinga, Pieters, Ploegs- ma, Poortman, Prins, E. Prinsen, L. G. Prinsen, Ragut, Rethmeier, B. H. Rienks, Rietsema, J. de Ruiter, Van der Schaaf, Scheffer, Schuurman, G. Smit, W. Smit Jr., W. R. Smits, Staal, Stakman, Steenbergen, Tichelaar, Timmerman, Ultee, Van der Veen, Verhage, Vermeulen, E. H. W. Visser, W. Visser, Van der Voort, Warners, Wels, Van der Werff, De Wit, Witt, Wolters, Wijpkema; en de buitengewone leden: De Boer, Fortuin, Henkei, Van Hoecke, Houben, Mr J. H. Jonas, O. J. Jonas, Prof. Kruidhof, Ter Plegt, Rienstra, Van Riessen, Roelofs, J. H. Sanders, Prof. Tienstra, Zijlstra a. Opening. „Op deze eerste algemeene vergadering in het weer vrije Nederland" aldus neemt de Voorzitter, de heer F. Schuurman, het woord „roept het Bestuur van K. en L. U een hartelijk welkom toe. Toen wij in 1941 voor het laatst bijeen waren, hadden wij nog niet kunnen denken, dat er zooveel leed en ellende beleefd moest worden, als ons in de vol gende jaren is aangedaan. Langzaam, maar met klemmende zekerheid, werden ons in het particuliere leven, in ons ambtelijk werk en in ons vereenigingsleven, de duimschroeven aangezet. Enkelen werden opgesloten achter dikke muren en palen met prikkeldraad. Velen werden voor moeilijke beslissingen geplaatst voor zichzelf, hun gezin, hun ondergeschikten of hun leerlingen. Anderen zagen zich gedwongen hun huis en werk in den steek te laten om aan den greep van den meedoogenloozen vijand te ontkomen. Wij brengen hulde aan degenen die hebben deelgenomen aan den strijd om de vrijheid voor ons te bevechten! Het is hier niet de plaats om bepaalde per sonen te noemen voor hun daden van vaderlandsliefde. Zij zouden dat zelf ook niet willen. Helaas moet ik wel enkele namen noemen van hen, die de bevrijding niet

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1946 | | pagina 34