36 Ten behoeve van den wederopbouw worden thans ook verschillende metingen verricht door andere instanties dan het kadaster. Ook naar de meening van het Departement ligt het op den weg van het kadaster er voor te waken, dat zoo doende geen dubbel werk wordt gedaan. Het kadaster schrome derhalve niet, het noodige initiatief te ontwikkelen. Na deze mededeelingen wordt op voorstel van den Voorzitter de open bare vergadering geschorst om in bijzijn van de buitengewone leden in huishou delijke vergadering de bestuursvoorstellen tot statutenwijziging van de vereeni- ging te behandelen. Na afdoening dezer voorstellen wordt de openbare vergade ring terstond hervat. b. Notulen der vorige vergadering (zie Tijdschrift 1941, afl. 6). Zonder discussie goedgekeurd. c. Verslag ingevolge art. 16a Huish. Reglement (zie H.O. nr 104). Goedgekeurd als voren. d. De redactie van het Tijdschrift en de voorziening in de redactie. De afdeeling Deventer stelt voor om het aantal leden der redactie van het Tijdschrift te bepalen op vijf. TOELICHTING: De Afdeeling is van oordeel, dat het wetenschappelijk peil en de leesbaarheid van het Tijdschrift kunnen worden verhoogd. Hoe wel er niets dan lof is voor het vele en belangrijke werk, door de tegen woordige redactieleden aan het Tijdschrift besteed, bestaat de meening, dat niet alle leden voldoenden tijd beschikbaar hebben om zich met de algemeene wetenschappelijke leiding van het Tijdschrift te bemoeien, waar door deze leiding dikwijls in handen is van een lid dat daarvoor niet is aangewezen. Tevens wordt in het Tijdschrift noode gemist een uitvoerig literatuur overzicht over landmeetkundige onderwerpen (ook uit buitenlandsche tijdschriften), op overeenkomstige wijze verzorgd als thans reeds voor juridisch-administratieve onderwerpen geschiedt. Het voorstel dient om tegemoetkoming aan deze bezwaren mogelijk te maken, zonder dat nog meer van de tegenwoordige redacteuren wordt ge vraagd. De afdeeling Deventer draagt als redactieleden voor de heeren Prof. M. Tienstra, Mr. H. Jonas, D. de Groot en H. van den Berg. De afdeeling 's-Gravenhage stelt voor de huidige redactie te herbenoemen, ter wijl zij tevens uitbreiding van het Tijdschrift en van de redactie aanbeveelt. De afdeeling Groningen-Drente stelt als redactieleden voor de heeren Prof. J. M. Tienstra, Mr. J. H. Jonas en D. de Groot. De Voorzitter vangt de behandeling van dit punt aan met de mededee- ling, dat juist gisteren een vergunning is afgekomen voor papiergebruik, zoodat het Tijdschrift weer kan verschijnen (applaus). De heer Ten Oever trekt namens de afdeeling Deventer het eerste lid van haar toelichting in, omdat dit aanleiding heeft gegeven tot conclusies die de af deeling niet heeft gewild. De toelichting was een samenvatting van hetgeen in de afdeelingsvergadering was gesproken en geeft, wat het eerste lid betreft, niet de meening van de meerderheid weer. De V oorzitter merkt op, dat hierdoor de zaak duidelijker is geworden, maar dat er nog een moeilijkheid is overgebleven: de bij het bestuur ingekomen brief van den heer Harkink, dat hij een eventueele herbenoeming als redacteur niet zal aanvaarden (zie H.O. nr 104, blz. 16). Na een discussie, waaraan deelnemen de heeren Van der Werff, Joosten, Haasbroek, De Wit, De Groot, Dogterom, Jongedijk, Van Riessen, Steenberg e-n, L. G. Prinsen, Korver, Houben, Baard a, Glerum, Prof. Tienstra, W. Smit, Ilsen en Mander- sloot en tijdens welke discussie de Voorzitter meedeelt, dat de heer Harkink te kennen heeft gegeven, dat hij een eventueele herbenoeming in beraad zal houden, besluit de vergadering over te gaan tot een benoeming van drie redactieleden. Voor den aanvang der stemming verklaart de heer De Groot nog, dat hij

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1946 | | pagina 36