37 onder de omstandigheden van het oogenblik zich niet beschikbaar wil stellen. Ook Prof. Kruidhof weigert op een desbetreffend verzoek in dit sta dium een candidatuur te aanvaarden. De dan gehouden stemming levert den volgenden uitslag: uitgebracht 125 stem men, waarvan op Prof. Tienstra 120, Mr H. Jonas 121, Harkink 84, H. van den Berg 28, Roelofs 1 (ongeldig, buiten de groslijst), blanco 21, zoodat de af tredende redactie is herkozen. Prof. Tienstra en Mr J. H. Jonas nemen de herbenoeming aan, de heer H a r k i n k, na beraad en na overleg met de beide andere herkozenen, even eens. e. Verkiezing van een bestuurslid der vereeniging wegens periodieke aftreding van den heer J. F. Greve (niet herkiesbaar). Candidaat zijn gesteld: de heer F. llsen door de afdeelingen Groningen- Drente, Deventer, Arnhem en Amsterdam; de heer R. ten Oever door de afdeeling Utrecht; de heer E. Prinsen door de afdeeling Friesland; de heer A. Scheffer door de afdeeling 's-Gravenhage. De heeren llsen. Prinsen en Scheffer hebben zich bereid verklaard een even- tueele benoeming te aanvaarden. VOORSTEL van de afdeeling Deventer; De Algemeene Vergadering besluit om in afwachting van de totstandkoming van de Statutenwijziging, waarbij het aantal bestuursleden wordt uitgebreid tot vijf terstond aan het Bestuur twee adviseerende leden toe te voegen, die weer aftreden, zoodra na de Statuten- en Reglementswijziging een vierde en vijfde bestuurslid zijn benoemd. TOELICHTING: Dit voorstel beoogt het bezwaar te ondervangen, dat niet direct een vierde en vijfde bestuurslid kunnen worden benoemd. Bij aanneming van haar voorstel stelt de afdeeling Deventer de heeren A. Scheffer te Eindhoven en G. F. Witt te Arnhem candidaat als adviseerend be stuurslid. Beiden zijn bereid een eventueele benoeming te aanvaarden. De afdeeling 's-Gravenhage noemt als candidaten voor vierde en vijfde be stuurslid de heeren J. J. Gorter te Arnhem en C. W. Moor te Rotterdam. De heer Greve verklaart, als minderheid van het bestuur, bezwaar te hebben tegen het voorstel Deventer, om reeds thans het bestuur met twee leden uit te breiden, zij het voorloopig slechts met adviseerende stem. Men loopt daardoor vooruit op de wijziging van Statuten en Huishoudelijk Reglement. Met de keuze van de adviseurs kiest men in feite reeds de toekomstige nieuwe leden. Deze ver gadering is er goed voor om elkaar na vijf jaar weer te leeren kennen. Het doen van een keuze kan men beter uitstellen tot een volgende vergadering. De heer Ten Oever, namens de afdeeling Deventer, wil de groep der jongeren zoo snel mogelijk in het bestuurswerk betrekken. Ook is een meer zijdige samenstelling van het bestuur gewenscht. De heer Korver wil, juist omdat we elkaar in vijf jaar niet gezien hebben, het voorstel Deventer steunen. Bij stemming wordt het voorstel Deventer verworpen met 55 stemmen tegen, 46 voor en 5 blanco. De schriftelijke stemming voor de verkiezing van een bestuurslid in de vaca ture Greve levert vervolgens het volgende resultaat op: uitgebracht 110 stemmen, waarvan op den heer J. F. llsen 62, op den heer A. Scheffer 35, op den heer E. Prinsen 8, op den heer G. F. Witt 1 (ongeldig, buiten de groslijst), op den heer C. Moor 1 (ongeldig a.v.) en blanco 3, zoodat de heer J. F. llsen is ge kozen, die de benoeming aanneemt. f. VOORSTEL van de afdeeling 's-Gravenhage: De algemeene vergadering noodigt het bestuur uit er bij het Departement op aan te dringen, de belooning van meetarbeiders op dagloon belangrijk te ver hoog en. TOELICHTING: Men krijgt voor de tegenwoordige loonen thans geen valide arbeiders, slechts ouden van dagen en dergelijke en daarmee is geen behoorlijk werk te leveren.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1946 | | pagina 37