Met de verschijning van de eerste aflevering van ons tijdschrift na de bevrijding hebben wij het geregeld uitkomen van de eenige landmeetkundige periodiek in ons land weer opgevat, daarmede de oude traditie herstellend. Het spreekt vanzelf dat de redacteuren hun best zullen doen den inhoud zoo goed mogelijk aan het doel van het tijdschrift te doen beantwoorden en het geheel op een pret- tig aandoende wijze te verzorgen. Op de vergadering van de Vereeniging voor Kadaster en Land meetkunde en op het daarop volgende congres van de Nederland- sche Landmeetkundige Federatie is de vraag behandeld of wellicht de overneming van het tijdschrift door de Federatie wenschelijk zou zijn. Dit is een belangrijke aangelegenheid uit een oogpunt van or ganisatie. Voor het tijdschrift zelf is dit geen kwestie van groote be- teekenis. Het is nauwelijks in. te denken, dat er ingrijpende ver anderingen in karakter en inhoud uit zullen voortvloeien. Evenals nu zal het er dan op aankomen het blad te vullen met het beste waarover wij beschikken om het een eervolle plaats in de rij van dit soort organen te kunnen doen innemen. Het is voor de redactie een krachtige steun te weten, dat zij zich verzekerd mag weten van de medewerking van de lezers. Het is jammer, dat wegens de hooge kosten ons tijdschrift maar een zeer matigen omvang kan hebben en dat het slechts zesmaal per jaar kan verschijnen. In het verleden kon lang niet alles worden opgenomen wat de redactie graag gewild had en in de toekomst zal nog in sterkere mate het financieel toelaatbare remmend werken op de uit gebreidheid van het tijdschrift. Dit zal een aansporing moeten zijn het gepubliceerde van zoo hoog mogelijk gehalte te doen wezen. De redactie moet echter ook een dringend beroep doen op inzenders van kopij steeds te streven naar de uiterste beknoptheid. Alleen dan kan de redactie haar doel behoorlijk nastreven om van een zoo groot mogelijk aantal schrijvers de artikelen op te nemen. DE REDACTIE. I

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1946 | | pagina 3