43 Beknopt verslag van de algemeene vergadering van de Vereeniging van Civiel-landmeters, gehouden op 13 April 1946 te Utrecht. Het is gewenscht, dat de leiders van groote technische werken tijdig een bevoegden landmeetkundigen dienst inschakelen ten einde dubbele meting te voorkomen. 2. „Opleiding van middelbaar personeel" door L. Korvet. De vergadering neemt het rapport voor kennisgeving aan zonder een beslissing te nemen over het probleem, dat hierin zijdelings ter sprake is gekomen. 3. „Een Engelsch wetenschappelijk rekenbureau" door F. Harkink. Met dank aan den inzender wordt het rapport voor kennisgeving aangenomen, daar het geen aanleiding geeft voor een bepaalde conclusie. Voorgesteld worden als candidaten voor Commissie IV voor het volgende Congres: Voor Voorzitter: de heer R. ten Oever; voor Secretaris: de heer K. F. Lok. In de plenaire zitting houdt de heer J. J. Gorter, Ingenieur-Verificateur van het Kadaster te Arnhem, een lezing over „De herverkaveling van Walcheren". Deze lezing, welke met groote belangstelling wordt aangehoord, is elders in dit tijdschrift opgenomen. Nadat enkele vragen zijn beantwoord, brengt de Voorzitter hartelijk dank aan den inleider voor de moeite die hij zich heeft getroost. De herver kaveling van Walcheren is een belangrijke gebeurtenis en de Voorzitter wenscht den uitvoerders, die zich meestal spontaan voor dit pionierswerk beschikbaar hebben gesteld, sterkte en succes. Daarna geven de Voorzitters der Commissies een kort verslag van hun vergaderingen met vermelding van de genomen conclusies. De vergadering aanvaardt deze zonder nadere bespreking, waarna de Voor zitter aan de aftredende commissieleden dank brengt en de voorgestelde can didaten als benoemd verklaart. Behoudens Mr K. J. Bes, die niet aanwezig is, aanvaarden allen hun functies. In zijn slotwoord brengt de Voorzitter nog hulde aan de examencom missie en dankt allen, die hebben medegewerkt aan het welslagen van dit Con gres. Speciaal worden genoemd de aftredende Secretaris, de heer Harkink voor de verzorging der publicaties en de heer Govers voor de moeite die hij zich heeft getroost, om den Congresbezoekers logies te verschaffen. Na een kort wederwoord van den Secretaris, die dankt voor de prettige samenwerking in het bestuur, sluit de V o o r z i 11 e r dit goed geslaagde Congres. De Secretaris, F. SCHUURMAN. In zijn openingswoord herdenkt de voorzitter de heeren Schut en Joosten, in oorlogstijd overleden. De notulen van de vorige alg. verg. op 28 Maart 1942 worden onveranderd goedgekeurd. Daarna wordt verslag uitgebracht van de door het bestuur tot nu toe gevolgde gedragslijn, waarmede de vergadering accoord gaat. Met de toelating van den Heer Ir van Steenis, welk besluit met algemeene stemmen wordt genomen, treedt voor de eerste maal een lid dat geen civiel- landmeter is, de vereeniging binnen. Vervolgens doet de heer Hom an, voorzitter van het gezelschap „Snellius" eenige mededeelingen betreffende het vereenigingsleven der studenten. Bij het geldelijk gedeelte wordt de liquidatie van het N.A.F. besproken, waarbij den penningmeester, den Heer Wijtema, hulde wordt gebracht voor de wijze waarop hij tot het uiterste de overneming der gelden heeft trachten te voor komen. Het financieel verslag wordt uitgebracht, de penningmeester voor zijn

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1946 | | pagina 43