7 uitvoering van het herstel deel zullen hebben vertegenwoor digd, zooals Landbouwherstel, Wederopbouw, Volkshuisves ting, Cultuurtechnische Dienst, Polder Walcheren en Ruilver- kavelingsdienst. De belangrijkste kwesties waarmede de Snelcommissie zich had bezig te houden zijn: een plan voor de hoofdwegen: tracé, afmetingen en beplanting; verdere detailleering van het wegennet en ook van de water- loopen; de aankleeding van het landschap: het herstel der buitenplaatsen; de uitbreidingsplannen van Middelburg en Vlissingen. Zij moet dus in groote lijnen de belangen van den landbouw en die welke Walcheren overigens heeft als woon- en werk gebied en als toeristen- en vacantieoord, trachten te vereenigen. Het Driemanschap werd eigenlijk van deze commissie een subcommissie. Toen bleek, dat de Ruilverkavelingswet 1938, ondanks de in 1941 aangebrachte wijzigingen, te kort zou schieten, heeft de heer Krombeen een eerste poging gedaan om deze wet aan te passen aan de Walcherensche behoefte. Na de bevrijding van geheel Nederland is zijn ontwerp door de Centrale Cultuurtechnische Commissie in studie genomen en ver der uitgewerkt tot een afzonderlijke herverkavelingswet. Deze naam werd gekozen, omdat door het erin opnemen van een saneering van de daarvoor in aanmerking komende bedrijven, dus het uitvallen van rechthebbenden, niet meer ten volle van ruilverkaveling kan worden gesproken. Intusschen was door den Minister van Landbouw, Visscherij en Voedselvoorziening ingesteld de „Commissie-Noodwet-Walche- ren welke tot opdracht had het doen van voorstellen en het ont werpen van een wettelijke regeling betreffende het herstel en de herverkaveling van Walcheren. Met het ontwerpen eener wettelijke regeling heeft een subcom missie, bestaande uit juristen en enkele ruilverkavelingsdeskundi gen, onder voorzitterschap van Prof. Mr R. Kranenburg te Leiden, zich beziggehouden. De commissie-Kranenburg heeft gaarne het ontwerp van de C. C. C tot grondslag genomen. Het resultaat van haar arbeid werd eenige weken geleden aan den Minister aangeboden. Ik heb eenigszins uitvoerig bij de geschiedenis en de voorberei dende maatregelen stilgestaan om U te doen zien hoe hier tijdig de verschillende deskundigen zijn saamgeroepen om daardoor én de vraagstukken van wetgevenden aard én die van de uitvoering van het zooveel omvattende herstel en van de vernieuwing van Wal cheren de meest juiste oplossing te kunnen geven. Wat zijn hier nu de moeilijkheden en de vraagstukken? Zijn ze

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1946 | | pagina 7