89 len kunnen doen uitgaan. In Januari van dit jaar werd in overleg getreden met de Hoofdcommissie voor de Normalisatie in Nederland, die toezegde het ge- wenschte normaalblad te zullen uitgeven. Op een vergadering van deze Hoofd commissie op 25 Juni j.l. werden door den Voorzitter en den wnd Secretaris van de Federatie de voorgestelde seinen toegelicht. Zeer binnenkort zal het ontwerp- normaalblad met een uitvoerige toelichting in het driemaandelijksche tijdschrift „Normalisatie" en bovendien als bijlage op de daarvoor in aanmerking komende tijdschriften ter critiek worden gepubliceerd. De belangrijkste taak door het congres 1941 gesteld, was wel de instelling van een onderzoek naar de problemen, behandeld in de bij de Commissie voor Maatschappelijke organisatie en Werkkring ingediende rapporten. Het kwam het Hoofdbestuur wenschelijk voor de behandeling van sommige der aange roerde vraagstukken uit te stellen en zich voorloopig te beperken tot de kwestie van een Federatie-examen voor assisteerend landmeetkundig personeel. De Heeren Brouwer, Fortuin, Harkink en Stoorvogel werden bereid gevonden zit ting te nemen in een commissie die het Hoofdbestuur zou kunnen voorlichten. Het overzichtelijke rapport dat door deze commissie werd samengesteld en in de congrespublicaties is opgenomen, zal in de vergadering van de Commissie voor Maatschappelijke organisatie en Werkkring en daarna in de plenaire zit ting worden behandeld. Ten aanzien van het Hoofdbestuur van de Federatie moet helaas worden ge constateerd, dat het reeds eenige maanden onvoltallig is door de afwezigheid van de Heeren Jonas en Schermerhorn. In het Dagelijksch Bestuur kwam aan het einde van het vorige jaar een kleine wijziging doordat de werkzaamheden van den secretaris, den Heer Jonas, in verband met zijn benoeming tot voorzitter van de Vereeniging voor Kadaster en Landmeetkunde, werden overgenomen door den Heer Roelofs als waarnemend secretaris. Dit jaarverslag, dat noodzakelijkerwijze eenige klanken in mineur moest laten hooren, moge eindigen met een opwekking tot een zooveel mogelijk actief deel nemen aan het landmeetkundige leven in ons land, in het kader van de bestaande vereenigingen en van onze Federatie! w.g. R. Roelojs.) Nadat dit jaarverslag is goedgekeurd, brengt de Penningmeester het financieele jaarverslag uit. 3. Dan komt aan de orde het benoemen van een secretaris in de plaats van de Heer O. Jonas, die statutair aftreedt en niet herkiesbaar is. Alvorens tot de benoeming van een nieuwen functionaris over te gaan, brengt de Voor zitter lof aan den Heer Jonas, die in 1936 het initiatief nam tot de oprichting van de N.L.F., gedurende zes jaren een voortreffelijk secretaris was en steeds zeer energiek voor de belangen van de Federatie is opgekomen. Zijn voorstel, den Heer Jonas een schriftelijk woord van dank te doen toekomen, wordt met applaus aangenomen. Overgaande tot de benoeming van een nieuwen secretaris constateert de Voorzitter, dat de eenige candidaat de Heer F. Schuurman is, die dus bij enkele candidaatstelling is verkozen. De Heer Schuurman neemt de benoeming aan onder dankzegging voor het in hem gestelde vertrouwen. Hierna sluit de Voorzitter het eerste gedeelte van de plenaire zitting, waarna volgt de: Vergadering van de Commissie voor Maatschappelijke organisatie en Werk kring. (Voorzitter de Heer J. G. Fortuin, rapporteur de Heer P. Ilmer.) (Verslag opgemaakt door den rapporteur.) Verslag van de besprekingen op het 5e jaarlijksch congres over het Rapport van de Commissie, ingesteld door het Hoofdbestuur der Nederlandsche Land meetkundige Federatie, naar aanleiding van zijn besluit van 7 November 1941 inzake de instelling van een examen voor lager landmeetkundig personeel. Na een kort openingswoord stelt de Voorzitter voor, het rapport punt voor punt te behandelen. Daar niemand hier tegen bezwaren inbrengt, wordt begonnen met:

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1946 | | pagina 89