VERSCHILLENDE ONDER WERPEN. 131 Nederlandse Vereniging voor Fotogrammetrie Notulen van de Jaarvergadering, gehouden 28 November 1946 te Amsterdam in de Groene Zaal van Krasnapolsky. HUISHOUDELIJK GEDEELTE 1. Prof. A, Kruidhof opent om 10.45 uur als waarnemend voorzitter de vergadering. Spreker merkt op, dat dit de eerste Algemene Jaarvergadering van de Nederlandse Vereniging voor Fotogrammetrie na de bevrijding is; de jaarvergadering-1945 is destijds wegens drukte allerwegen niet doorge gaan; een voorjaarsvergadering in 1946 zou zijn samengevallen met de N.L.F. en daarom werd deze vergadering uitgesteld tot het najaar. De Nederlandse Vereniging voor Fotogrammetrie was de enige onderaf deling van de N.L.F. die tijdens de bezettingstijd kon blijven voortbestaan; alle verenigingsleven ging toen tenslotte onder de vlag van de Nederlandse Vereniging voor Fotogrammetrie. Wij kregen dientengevolge een wel wat geflatteerd ledenaantal; dit zal. thans wel enigszins teruglopen zonder dat zulks als een indicatie mag worden opgevat, dat de fotogrammetrie minder belangrijk zou zijn geworden. Wat brachten de oorlogsinspanningen voor nieuws op fotogrammetrisch gebied? De oorlogsfotogrammetrie richtte zich voornamelijk op werk op kleine schalen met geringe precisie-eisen; thans zal de belangstelling zich waarschijnlijk weer verplaatsen naar grotere schalen met grotere nauwkeu righeid. Als vooruitgang door de oorlogsomstandigheden moet de toepassing van Radar genoemd worden, dat aantrekkelijke vooruitzichten kan bieden voor de toekomst. Ten tijde van de vorige jaarvergadering was Prof. Schermerhorn in gijze ling. Na de bevrijding werd hij tot politieke functies geroepen, minister president, thans lid van de Commissie-Generaal. Daarmede is hij voor ons verloren, hoewel in de geest voor ons behouden gebleven. Op voorstel van de wnd. voorzitter besluit de vergadering aan Prof. Schermerhorn, juist uit Indonesië terruggekeerd,' een telegrafische welkomstgroet te zenden, luidende; „De Nederlandse Vereniging voor Fotogrammetrie in jaarvergade ring bijeen, heet U hartelijk welkom in het vaderland." De balans der afwezigen opmakende, wordt vastgesteld, dat tevens op deze vergadering ontbreken Pro/. R. Roelofs (studiereis Engeland), die ile vergadering schriftelijk goede successen toewenste, Pro/, M. Tiettstra, die helaas in verband met een operatie afwezig is, en de heer M. Lunenburg, onze penningmeester, momenteel voor zaken in Zuid-Amerika. 2. NOTULEN. De notulen van de vorige Jaarvergadering (11 December 1943 te Utrecht) worden door de vergadering goedgekeurd. 3. VERSLAG PENNINGMEESTER. Bij afwezigheid van de penningmeester geschiedt voorlezing van zijn jaarverslagen door de secretaris-wnd. penningmeester (finan ciële verslagen 1943-'44-'45). Ten aanzien van verslag-1945 wijst de heer K i e r s, lid van de kascommissie, op enkele kleine onnauwkeurigheden in het oorspronkelijke verslag, waarover reeds overleg met de penningmeester en correctie heeft plaatsgehad, die overigens geen wijziging in de eindcijfers heeft gebracht. De wnd. voorzitter brengt namens de vergadering dank aan de heer Lunenburg voor de wijze waarop hij sedert 1939 het penning meesterschap heeft waargenomen en als zodanig de belangen der vereniging gediend. De secretaris zal de heer Lunenburg deze dank overbrengen. 4. VERSLAG KASCOMMISSIE. De kascommissie (H.H. Kiers en Tichelaar) heeft de administratie

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1947 | | pagina 137