132 in orde bevonden. Beide heren zijn bereid wederom als kascommissie op te treden, en de vergadering besluit gaarne tot herbenoeming. CONTRIBUTIEREGELING. De wnd. voorzitter doet mededeling van een voorstel van het Be stuur de jaarlijkse netto contributie voor de gewone leden te brengen op f 4.50. Het Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde gaat over naar de federatie; er zullen 6 afleveringen per jaar verschijnen, abonnement f 10. per jaar, losse afleveringen f 2.Per jaar zullen in twee afleveringen foto- grammetrische onderwerpen worden gegeven. Onze vereniging heeft daar voor te betalen 1.75 per aflevering, dus 3,50 per lid per jaar. Verder zal f 1.— per lid per jaar als bijdrage aan de N.L.F. verschuldigd zijn plus 5% van de contributie-na-aftrek-van-genoemd-abonnementsgeld. Indien de contributie wordt gesteld op f 4.50 plus f 3.50 abonnementsgeld, blijft dus voor onze vereniging als netto resultaat over f 4.50 minus f 1.22j/£ f 3.27/. Dit bedrag kan als ruimschoots voldoende worden beschouwd, zelfs wanneer men de Int. Ver. voor Fotogrammetrie in de gedachtengang betrekt: de bijdrage daarvoor immers is Zw. Fr. 1.per lid per jaar. De vergadering verklaart zich na kennisneming van deze gegevens met het contributievoorstel accoord, zijnde f 8.— incl. twee afleveringen per jaar van het Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde, terwijl leden die dit tijdschrift reeds uit anderen hoofde ontvangen, zich tot contributie sec ad f 4.50 per jaar zullen kunnen beperken: TIJDSCHRIFT „PHOTOGRAMMETRIA". Prof. Kruidhof deelt mede, dat bij het Bestuur een brief d.d. 4 Oct. 1.1. is binnengekomen van Prof. Roelofs namens de Redactie Photogrammetria. De uitgave van dit tijdschrift moet opnieuw worden aangevat, waarvoor zekere aanloopkosten van naar schatting f 3000.— moeten worden gemaakt. De redactie beschikt momenteel niet over voldoende kasmiddelen, evenmin als de Internationale Vereniging; deze middelen zullen eerst over enige tijd gaan vloeien. De Redactie verzoekt daarom de medewerking van onze ver eniging in de vorm van een bijdrage als voorschot ad ca f 1500.—, te delgen in ca 1 jaar. Volgens Prof. Roelofs zal ook een bijdrage kunnen worden verwacht van de Rijkscommissie voor Geodesie. Hoewel de uitgave van „Photogrammetria theoretisch een zaak van de Société Internationale is, vindt de heer Roelofs aanleiding ook de ondersteuning van de N.V.v.F. te verzoeken, omdat goede representatie van de Nederlandse wetenschap als een nationaal belang kan worden gezien. De wnd. voorzitter merkt op, dat onze kasmiddelen momenteel f 1700.belopen, want een aantal contributievorderingen staat nog open. Wij zouden kunnen medewerken met een voorschot ad f 1000.—. De heer Z ij 1 s t r a stelt voor ook persoonlijke voorschotten van de leden individueel in gedachte te betrekken. Hiervoor blijkt zeker animo te bestaan: de heer Z ijls tra is bereid tot een voorschot ad 100.zo ook de heer Von Freytag Drabbe. De vraag wordt gesteld of dergelijke voorschot ten als safe kunnen worden beschouwd. Prof. Kruidhof is van oordeel, dat de particuliere voorschotten vóór alles veilig moeten worden gesteld. De heër Go vers meent in dit verband dat het. Bestuur wel enige voorwaarden hiertoe zal moeten stellen en een looptijd van uiterlijk 1 jaar. De vergadering gaat intussen accoord met het voorstel van ons Bestuur, aan de Redactie van Photogrammetria namens de N.V.v.F. een voorschot te verstrekken, groot f 1000.— te delgen in 1 jaar. BESTUURSVERKIEZING. Het huidige Bestuur vindt aanleiding de vergadering een voorstel voor bestuursverkiezing voor te leggen, waarbij men als basis is uitgegaan van de gedachte dat in het Bestuur van onze vereniging die lichamen vertegen woordigd dienen te zijn, die in ons land theoretisch of praktisch bij de be oefening van de fotogrammetrie nauw zijn betrokken. Deze lichamen zijn de volgende:

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1947 | | pagina 138