133 1. het Delftse Hoger Onderwijs, 2. de Meetkundige Dienst van de Rijkswaterstaat, 3. de K.L.M., 4. Kadaster en Ruilverkaveling, 5. de B.P.M., 6. de Topografische Dienst, 7. het Wageningse Hoger Onderwijs. De wnd. voorzitter stelt de vergadering de vraag of men deze op stelling te omvangrijk acht dan wel haar voor uitbreiding vatbaar acht. Ten aanzien van het Kadaster was het b.v. tot nu toe gewoonte dit te doen vertegenwoordigen zowel door een I.V. als door een landmeter. Het Bestuur meent dat één persoon voldoende is, terwijl wat b.v. de groep landmeters van de Ruilverkaveling betreft, naar het oordeel van het Bestuur, met een landmeter ook bedoelde groep reeds als vertegenwoordigd kan worden be schouwd. Thans wat de personen betreft: Prof. Schermerhorn kan niet langer als voorzitter optreden, en ook enkele andere leden van het huidige bestuur kunnen wegens drukke beroepsbezigheden of om andere redenen bijzondere functies in het Bestuur niet langer vervullen. Prof. Schermerhorn had zich Prof. Roelofs als voorzitter gedacht, waarop de heer Roelofs een tegenvoorstel heeft gedaan, nl. als voorzitter Ir. Scherp- bier aan te zoeken, waarbij Prof. Roelofs bereid bleek als secretaris op te treden. Op grond van verdere polsingen kan het Bestuur de vergadering het volgende voorstel voorleggen: voorzitter: Ir B. Scherpbier (B.P.M.). secretaris: Prof. R. Roelofs (Delfts H.O.), penningmeester: de heer A. Govers ("Kadaster en Ruilverkaveling), overige leden: Wag. Hoger Onderwijs; Prof A. Kruidhof, Meetk. Dienst R. W.: de heer J. G. Fortuin, K.L.M.: de heer J. M. Corsten, Top. Dienst: de heer A. van Hengel. Prof. Kruidhof merkt nog op, dat wij Prof. Edelman voor ons Be stuur hebben aangezocht als vertegenwoordiger van Wageningen, doch dat deze wegens beroepsbezigheden (rector-magnificus) onvoldoende tijd heeft, weshalve de heer Kruidhof bereid is als vanouds Wageningen te blijven representeren. De vergadering acht op dit voorstel geen schriftelijke stemming nodig en verklaart zich bij acclamatie accoord. RONDVRAAG. Ter sprake komt een brief van de Société Internationale met de mede deling, dat men alle contributievorderingen uit de oorlogsjaren heeft ge schrapt, maar dat betaling der contributies wordt verzocht met inqanq van 1 Januari 1946. Het congres zal te Amsterdam worden gehouden, echter niet vóór 1948. Het thans aftredend bestuur heeft hier nog weinig aan gedaan; hier ligt een mooie taak voor het nieuwe Bestuur. De wnd. voorzitter besluit deze opmerking met een woord van dank aan de scheidende bestuursleden voor hun rustig beheer in een tijd die veelbewogen was, als gevolg van de omstandigheden echter niet op fotogrammetrisch gebied. Vervolgens vraagt de heer Heines de aandacht voor zijn encyclopedie. Een commissie voor terminologie in de fotogrammetrie was reeds vóór de oorlog benoemd: Heines-Iwema-Bramlage. De heer Iwema ging naar het buitenland en de heer Bramlage had geen tijd. De overblijvende heer Heines kreeg steun van een lid, die reeds een woordenlijst had samengesteld: De Koningh Jr. Omstreeks 1942 werd ingesteld de Centrale Taalcommissie voor de Techniek, met subcommissies voor verschillende vakken. Voor fotogram metrie: Schermerhorn-Schepers-Heines. Een lijst zag het licht tijdens de oorlog en werd aan onze leden toegezonden. Toch acht de heer Heines dit resultaat nog vrij negatief: men moet meer positief werken en zich niet be-

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1947 | | pagina 139