134 Nederlandse Landmeetkundige Federatie. Statuten.1) perken tot correcties van onjuiste weergave van het begrip of verkeerd* heden uit een oogpunt van taaleigen. Er is reeds een volledige woordenlijst gemaakt en aan Prof. Schetmerhorn verstrekt. Deze zou er voor voelen wanneer hieraan door de Nederlandse Vereniging voor Fotogrammetrie meer bekendheid zou worden gegeven. De heer Schermerhorn droeg de zaak over aan de heer Scherpbier. De heer Heines verzoekt thans het Bestuur van de Nederlandse Ver eniging voor Fotogranjmetrie te willen bevorderen dat er een publicatie van komt. De voorzitter dankt de heer Heines voor zijn mededelingen en vraagt zich af. of er voldoende afname zal zijn voor zulk een boekje. Het zal gewenst zijn daarover nog eens van gedachten te wisselen. Waar scheidende penningmeester en secretaris door de voorzitter dezer vergadering voor hun werkzaamheden werden bedankt, vraagt tenslotte de heer Glerum het Woord en brengt namens de vergadering dank aan Prof. Kruidhof voor zijn. leiding als wnd. voorzitter sedert 1942. De goede wensen der vergadering vergezellen de heer Kruidhof voor de volgende bestuursperiode. Te 11.50 uur sluit daarop de wnd. voorzitter het huishoudelijk ge deelte van deze vergadering. WETNSCHAPPELIJK GEDEELTE. Te 14.00 uur ving voor een uitgebreid gehoor Prof. Dr C. H. Edelman een voordracht aan over „Het gebruik van luchtfoto's in de bodemkaarte- ring", te 15.00 uur gevolgd door een voordracht van de heer J. B o s over „De betekenis en techniek van de fototriangulatie volgens de methoden slotted template en trimetrogoon." Voor beide voordrachten bleek bij de aanwezigen veel belangstelling te bestaan. Beide heren werd door Prof. Kruidhof de welgemeende dank der vergadering overgebracht voor hun interessante causerieën. De aftredende Secretaris J> M. CORSTEN. Naam, doel en middelen. Art. 1. De vereniging draagt de naam van Nederlandse Landmeetkundige Fereratie (Bond) en is gevestigd te 's-Gravenhage. Art. 2. De Federatie is aangegaan voor een tijdvak van 29 jaar, 10 maanden en 10 dagen, te rekenen van de dag der oprichting af, zijnde 20 Februari 1936, en eindigt derhalve 31 December 1965. Art. 3. Het doel van de Federatie is: 1. de bevordering van de wetenschap der landmeetkunde in de uitgebreidste zin; 2. de behartiging van de daarmede samenhangende maatschappelijke belangen; 3. de behartiging der algemene belangen van de beoefenaren der landmeet kunde. Art. 4. De Federatie tracht, voor zoveel nodig in samenwerking met andere lichamen, dit doel te bereiken door; 1. het houden van een Jaarlijks Congres; 2. het in studie nemen of doen nemen van de onderwerpen betreffende de :n art. 3 aangegeven doelstelling; 3. het uitgeven, doen uitgeven of het ondersteunen van het uitgeven van tijdschriften of andere publicaties; 4. het bevorderen van de toegankelijkheid van de literatuur op landmeetkundig en aanverwant gebied; 5. het bevorderen van het landmeetkundig onderwijs in de uitgebreidste zin, 1) Vastgesteld in de Hoofdbestuursvergadering van 28 Maart 1947.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1947 | | pagina 140