135 het afnemen van examens op landmeetkundig gebied en het houden van vacantiecursussen; 6. het bezoeken van werken en inrichtingen op landmeetkundig en aanverwant gebied; 7. het inrichten of ondersteunen van tentoonstellingen op landmeetkundig ge bied; 8. het bijeenroepen van algemene of bijzondere vergaderingen ter behandeling van vraagstukken, welke op landmeetkundig gebied voorkomen, met inbegrip van aanverwante onderwerpen; 9. het in het openbaar of aan de betrokken autoriteiten doen blijken van de inzichten der Federatie; 10. het gebruik maken van alle verdere wettige middelen die aan het doel bevorderlijk kunnen zijn. Aangesloten Verenigingen. Art. 5. De Federatie is opgericht door de navolgende verenigingen: Vereniging voor Kadaster en Landmeetkunde, Vereniging van Hoofdambtenaren van het Kadaster, Vereniging van Civiel-Landmeters, Nederlandse Vereniging voor Fotogrammetrie, Vereniging van Landmeters van het Kadaster in Nederlandsch-Indië, die zich bij de Federatie hebben aangesloten. Art. 6. Het Hoofdbestuur kan andere dan de in art. 5 genoemde verenigingen tot aansluiting uitnodigen. Art. 7. De aansluiting van de in art. 5 en art. 6 bedoelde verenigingen eindigt: 1. door schriftelijke opzegging vóór 1 December; 2. door royement krachtens besluit van het Hoofdbestuur. Leden. Art. 8. De leden der Federatie worden onderscheiden in: gewone leden, ere leden en corresponderende leden. De gewone leden worden onderscheiden in: verenigingsleden en afzonderlijke leden. Verenigingsleden zijn leden van de aangesloten verenigingen. Afzonderlijke leden zijn personen die met het doel der Federatie instemmen en niet lid zijn van een aangesloten vereniging. Tot ereleden kunnen worden benoemd personen die zich ten opzichte van de landmeetkunde of ten aanzien van de Federatie of van de doeleinden Welke zij beoogt, in hoge mate verdienstelijk hebben gemaakt. Tot corresponderende leden kunnen worden benoemd op de voorgrond tre dende personen die in de gelegenheid zijn de belangen van de landmeetkunde of van de Federatie door mededelingen of op andere wijze te bevorderen. Art. 9. Het lidmaatschap der afzonderlijke leden, ereleden en corresponderende leden eindigt door; 1. overlijden; 2. schriftelijke opzegging vóór 1 December; 3. royement krachtens besluit van het Hoofdbestuur. Geldmiddelen. Art. 10. De aangesloten verenigingen en de afzonderlijk? leden'' betalen een jaarlijkse contributie, die in het Huishoudelijk Reglement wordt geregeld. Door het Hoofdbestuur kan worden bepaald, dat de deelnemers aan het Jaarlijks Congres, aan een algemene of een bijzondere vergadering, aan een vacantiecursus of een excursie, een bijzondere bijdrage moeten betalen. Van deze bijdrage zijn vrijgesteld de leden van het Hoofdbestuur, de ereleden, de corresponderende leden en de redacteuren van het officiële orgaan. Bestuur. Art. 11. De Federatie wordt geleid door: 1. een Dagelijks Bestuur, gevórmd door de Voorzitter, de Secretaris en de

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1947 | | pagina 141