136 Penningmeester der Federatie. Dezen worden in functie gekozen door het Jaarlijks Congres uit de gewone leden. Voor de eerste maal worden zij gekozen door de aanwezigen op de oprichtingsvergadering. Telkens na het Jaarlijks Congres treedt een der leden van het Dagelijks Bestuur volgens rooster af, achtereenvolgens de Penningmeester, de Secretaris en de Voor zitter. Bij tussentijdse verkiezingen treedt het nieuwe bestuurslid af in het jaar van aftreden van zijn voorganger. De aftredende is' herkiesbaar, met dien verstande, dat niemand langer dan zes achtereenvolgende jaren deel kan uitmaken van het Dagelijks Bestuur. In bijzondere gevallen kan het Congres besluiten de hiervoor genoemde termijn van zes jaren te verlengen tot ten hoogste twaalf jaren. 2. een Hoofdbestuur, dat gevormd wordt door a. de leden van het Dagelijks Bestuur, b. de Hoofdbestuursleden die jaarlijks worden benoemd door de aange sloten verenigingen, c. de Redacteur-Administrateur van het officiële orgaan. Art. 12. Het Dagelijks Bestuur vertegenwoordigt de Federatie. V ergaderingen. Art. 13. Tot het Jaarlijks Congres roept het Dagelijks Bestuur de leden ten minste een maand te voren op door middel van een beschrijvingsbrief, die wordt opgenomen in het officiële orgaan. Algemene of bijzondere vergaderingen worden door het Dagelijks Bestuur belegd: 1. op eigen initiatief; 2. op verzoek van de meerderheid van het Hoofdbestuur; 3. op verzoek van ten minste twee der aangesloten verenigingen In de laatste twee gevallen is het Dagelijks Bestuur verplicht, de vergadering binnen twee maanden, nadat het verzoek is ontvangen, uit te schrijven. Alle congressen en algemene vergaderingen zijn toegankelijk voor alle ieden, behoudens het in het tweede lid van art. 10 bepaalde. Het Dagelijks Bestuur kan personen die geen lid zijn, uitnodigen het Jaarlijks Congres, een algemene of een bijzondere vergadering bij te wonen. Art, 14. Op het Jaarlijks Congres en op de algemene of bijzondere vergade ringen hebben de aanwezige leden een enkelvoudig persoonlijk stemrecht. Door het Jaarlijks Congres en op algemene of bijzondere vergaderingen worden besluiten genomen en benoemingen gedaan bij meerderheid van geldige stemmen der stemgerechtigden, een en ander voor zover in de Statuten of het Huis houdelijk Reglement niet anders is bepaald. Algemene bepalingen. Art. 15. Het Federatiejaar loopt van 1 Januari tot en met 31 December. Art. 16. Het Hoofdbestuur kan met ten minste 2In der uitgebrachte geldige stemmen tot wijziging der Statuten of tot ontbinding der Federatie besluiten. Voorstellen tot wijziging der Statuten of tot ontbinding der Federatie moeten ten minste twee maanden voor de datum van de Hoofdbestuursvergadering ter kennis van de Hoofdbestuursleden worden gebracht. In deze Hoofdbestuursver gadering moeten ten minste der Hoofdbestuursleden aanwezig zijn. Bij ontbinding bepaalt het Hoofdbestuur welke bestemming aan de bezittingen van de Federatie gegeven zal worden. Art. 17. De aangelegenheden, waarin deze Statuten niet voorzien, worden geregeld door een Huishoudelijk Reglement, dat geen bepalingen mag bevatten in strijd met deze Statuten. Het Huishoudelijk Reglement wordt opgesteld en zo nodig gewijzigd door het Hoofdbestuur. Art. 18. Wijzigingen van de Statuten of van het Huishoudelijk Reglement worden zo spoedig mogelijk nadat zij van kracht zijn geworden, in het officiële orgaan gepubliceerd.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1947 | | pagina 142