137 Huishoudelijk Reglement.') Aangesloten Verenigingen. Art. 1. Een voorstel tot het uitnodigen van een vereniging zich aan te sluiten bij de Nederlandse Landmeetkundige Federatie gaat uit van het Hoofdbestuur. Het Dagelijks Bestuur brengt over zodanig voorstel rapport uit aan het Hoofd- Bestuur. Bij meerderheid van stemmen wordt door het Hoofdbestuur besloten tot al of niet uitnodiging. Art. 2. Indien een vereniging een zodanige uitnodiging aanvaardt, wordt haar aansluiting gerekend te beginnen op de eerste Januari of de eerste Juli, volgend op het bericht van aanvaarding. Art. 3. Een besluit tot royement van een aangesloten vereniging moet bij meerderheid van de stemmen van alle Hoofdbestuursleden worden genomen, ook wanneer zij niet allen bij de stemming aanwezig zijn. Het besluit treedt onmiddel lijk in Werking. Leden. Art. 4. Eereleden worden op voordracht van het Hoofdbestuur benoemd door het Jaarlijks Congres met ten minste 2As der uitgebrachte geldige stemmen. Corresponderende leden worden benoemd door het Hoofdbestuur. Afzonderlijke leden worden toegelaten, nadat de meerderheid van het Hoofd bestuur heeft verklaard geen bezwaar tegen het lidmaatschap van de betrokken persoon te hebben. Congressen en vergaderingen. Art. 5. Het Hoofdbestuur bepaalt plaats en datum van het Jaarlijks Congres, bedoefd in art. 4 der Statuten. Het doet hiervan mededeling aan de aangesloten verenigingen ten minste drie maanden voor de datum van het Congres. Het Congres kan worden gesplitst in een algemeen gedeelte en in commissie vergaderingen. Art. 6. In het algemene gedeelte worden behandeld: a. het jaarverslag van de toestand der Federatie en van hetgeen door haar in verband met art. 3 der Statuten is gedaan; b. de redactie Van het officiële orgaan en de voorziening in die redactie: c. de verkiezing van leden van het Dagelijks Bestuur: d. de conclusies van eventuële commissievergaderingen; e. de benoeming van ereleden; f. onderwerpen van algemeen belang voor de Federatie. Het jaarverslag, de rekening van het afgelopen jaar en de begroting voor het volgende jaar worden tijdig opgenomen in het officiële orgaan. Art. 7. Op het Jaarlijks Congres worden de leden van het Dagelijks Bestuur gekozen uit een groslijst, bestaande uit de candidaten, door de Besturen van de aangesloten verenigingen opgegeven voor de aanvang van de verkiezing en uit de candidaten, opgegeven staande de vergadering door één of meer stemgerechtigden. Verkiezing van de redactie van het officiële orgaan heeft op dezelfde wijze plaats. De namen van de opgegeven candidaten worden zo mogelijk in de beschrij vingsbrief opgenomen. Art. 8. Voorstellen ter behandeling op het Jaarlijks Congres kunnen door het Hoofdbestuur of door een of meer aangesloten verenigingen worden opgegeven. Voorstellen van een of meer aangesloten verenigingen moeten, om op het eerstvolgend Jaarlijks Congres te kunnen worden behandeld, met een toelich ting schriftelijk in tien exemplaren bij het Hoofdbestuur worden ingediend, ten minste twee maanden voor de datum van het congres. De voorstellen worden zo spoedig mogelijk ter kennis van de aangesloten verenigingen gebracht. Art. 9. Indien het houden van een algemene of van een bijzondere vergadering wordt verlangd door de meerderheid van het Hoofdbestuur of door ten minste twee der aangesloten verenigingen, is het Dagelijks Bestuur verplicht, een alge- 1) Vastgesteld in de Hoofdbestuursvergadering van 28 Maart 1947.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1947 | | pagina 143