138 mene of bijzondere vergadering uit fe schrijven binnen twee maanden, nadat het verzoek is ontvangen. Tijd en plaats worden door het Dagelijks Bestuur vast gesteld. Bij verzuim van het Dagelijks Bestuur roept de meerderheid van het Hoofdbestuur of roepen de in dit artikel bedoelde verenigingen deze vergadering zelf bijeen. Art. 10. De Voorzitter leidt de vergaderingen, handhaaft de orde bij de be sprekingen en benoemt, in overleg met het Hoofdbestuur, commissies. Bij afwe zigheid van de Voorzitter wijst het Hoofdbestuur zijn plaatsvervanger aan. Art. 11. Amendementen of moties moeten schriftelijk worden ingediend en komen niet in behandeling, indien ze niet worden ondersteund door ten minste vijf stemgerechtigden. Art. 12. Indien de Voorzitter het wenselijk acht of een der stemgerechtigden het verzoekt, wordt over zaken hoofdelijk gestemd. Art. 13. Stemming over personen geschiedt schriftelijk. Indien bij eerste stem ming geen der candidaten de volstrekte meerderheid der uitgebrachte geldige stemmen behaalt, heeft een tweede stemming plaats. Heeft wederom geen der candidaten de volstrekte meerderheid der uitgebrachte geldige stemmen op zich verenigd, dan heeft een herstemming plaats tussen de beide candidaten op Wie het grootste aantal geldige stemmen is uitgebracht. Indien door een gelijk aantal geldige stemmen onzeker is, wie voor de herstemming in aanmerking komen, wordt eerst door een tussenstemming daarover beslist. Ten slotte zal het lot beslissen, indien bij een herstemming of tussenstemming de stemmen staken. Bij schriftelijke stemming zijn ongeldige stembriefjes die oningevuld zijn gelaten, een persoon of onderwerp niet duidelijk aangeven, bijvoegingen bevatten, meer namen vermelden dan nodig is of ondertekend zijn. De stemmen uitgebracht op personen niet voorkomende op de groslijst, zijn eveneens ongeldig. Art. 14. Het verslag van elk congres_ of van elke vergadering wordt door de Secretaris samengesteld. Bestuur. Art. 15. De nieuw gekozen leden van het Dagelijks Bestuur treden direct na het Jaarlijks Congres in functie. De door de verenigingen benoemde leden Van het Hoofdbestuur worden geïnstalleerd in een Hoofdbestuursvergadering te hou den binnen twee maanden na het Jaarlijks Congres. Binnen een maand na het Jaarlijks Congres doet elke aangesloten vereniging mededeling aan de Secretaris van de benoeming van de persoon, die haar in het Hoofdbestuur za vertegenwoordigen, met dien verstande, dat de Vereniging voor Kadaster en Landmeetkunde het recht heeft zich door twee personen in het Hoofdbestuur te doen vertegenwoordigen. Voor de in dit artikel bedoelde Hoofdbestuursvergadering worden ook de aftredende leden van het Dagelijks Bestuur en van het Hoofdbestuur uitgenodigd, die dan echter aan stemmingen niet dednemen. Art. 16. Tussentijdse vacatures in het Dagelijks Bestuur worden Voorlopig, tot de verkiezing op het Jaarlijks Congres, aangevuld door en uit het Hoofd bestuur. Bij tussentijdse vacature in het Hoofdbestuur van een lid benoemd krachtens art. 11, sub 2b van de Statuten, geschiedt nieuwe benoeming van een Hoofdbestuurslid door de vereniging welke door het uitgevallen lid werd ver tegenwoordigd. Art. 17. Aan de Secretaris en aan de Redacteur-Administrateur van het offi ciële orgaan, kan door het Hoofdbestuur in bijzondere gevallen een toelage worden toegekend. Geldmiddelen. Art. 18. De jaarlijkse contributie door de aangesloten verenigingen te betalen, bedraagt het voor de betrokken vereniging in art. 20 genoemde abonnementsgeld benevens maximaal f 2.per verenigingslid en wel f 1-per lid plus een percentage (telkenjare door het Hoofdbestuur vast te stellen) van de door de aangesloten verenigingen van hun leden te innen contributies. Voor de berekening van laatstgemeld bedrag worden van deze contributies de abonnementsgelden op het Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde afge trokken, indien deze abonnementsgelden in deze contributies zijn begrepen.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1947 | | pagina 144