m De jaarlijkse contributie van de afzonderlijke leden bedraagt 15. De contributies door de aangesloten verenigingen te betalen, worden berekend naar de stand van de ledenlijsten per 1 Januari en 1 Juli van het lopende Fede ratiejaar en onder overlegging van een ledenlijst voldaan in twee termijnen vóór 1 Maart en 1 September daaraanvolgend. Art. 19. Indien de gewone geldmiddelen tekort schieten, kan door het Hoofd bestuur worden besloten tot het heffen van een hoofdelijke omslag. Het Officiële Orgaan. Art. 20. Voor rekening van de Federatie wordt een officieel orgaan uitgegeven, dat de naam draagt: „Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde". Het officiële orgaan wordt toegezonden aan: a. alle leden der Vereniging voor Kadaster en Landmeetkunde, der Vereniging van Hoofdambtenaren van het Kadaster, der Vereniging van Civiel-Landme- ters en der Vereniging van Landmeters van het Kadaster in Nederlandsch- Indië, met dien verstande, dat niemand uit hoofde van zijn lidmaatschap .meer dan één exemplaar ontvangt; b. alle afzonderlijke leden, ereleden en corresponderende leden der Federatie, met dien verstande dat niemand uit hoofde van zijn lidmaatschap meer dan één exemplaar ontvangt; c. alle abonné's op het Tijdschrift; d. die leden van de Nederlandse Vereniging voor Fotogrammetrie, welke het Tijdschrift niet reeds uit anderen hoofde ontvangen, echter met deze be perking, dat zij alleen de afleveringen met fotogrammetrische artikelen toe gezonden krijgen. De hierboven onder a. genoemde verenigingen dragen aan de Federatie Voor elk van hun leden de in de zesde alinea van dit artikel genoemde abonnements prijs af. Indien daardoor voor een persoon meer dan één kéer wordt betaald, restitueert de Penningmeester van de Federatie de teveel betaalde abonnementsgelden recht streeks aan het betrokken verenigingslid. De Nederlandse Vereniging voor Fotogrammetrie betaalt voor elk exemplaar van het'Tijdschrift verzonden krachtens de onder punt d. van de tweede alinea van dit artikel vermelde regeling, aan de Federatie een bedrag van f 1.75. De abonnementsprijs van het Tijdschrift bedraagt voor het jaar 1947 f 10.— (tien gulden) en wordt vervolgens telkenjare door het Hoofdbestuur vastgesteld, evenals het in de vijfde alinea van dit artikel genoemde bedrag en de prijs van de losse afleveringen. Art. 21. De redactie van het officiële orgaan zal worden gevoerd door een of meer redacteuren, die telkens voor één jaar worden benoemd en herkiesbaar zijn. Een nieuw gekozen redacteur treedt in de regel in functie bij het ingaan van het nieuwe federatiejaar. Het Jaarlijks Congres bepaalt, wie als Redacteur- Administrateur zal optreden. Art. 22. De Redacteur-Administrateur van het officiële orgaan beheert de bibliotheek van de Federatie en eventueel andere aan de Federatie in bruikleen afgestane bibliotheken. Het Hoofdbestuur stelt het reglement voor de uitlening vast. Boeken en tijdschriften worden door de Redacteur-Administrateur aangeschaft na overleg met en goedkeuring door het Dagelijks Bestuur. Examens. Art. 23. Door de Federatie worden examens afgenomen ter verkrijging van: het diploma voor Landmeettechnicus. het diploma voor Landmeetkundig Rekenaar en het diploma voor Landmeetkundig Tekenaar. De regeling van deze examens berust bij het Hoofdbestuur. Onvoorziene Gevallen. Art. 24. In gevallen waarin het Huishoudelijk Reglement niet voorziet, beslist het Dagelijks Bestuur.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1947 | | pagina 145