143 Berichten. Kadaster in Nederland. Bij ministeriële resolutie van 8 April 1947, nr 173, is aan het Ministerie van Financiën met mgang van 1 Mei 1947 een afdeling Kadaster en Hypotheken in gesteld, die, onder ovërneming van een deel van de taak der afdelingen Organi satie van de Belastingdienst en Indirecte Belastingen, tot taak zal hebben de uitvoering van de wetten, besluiten en voorschriften inzake de hypotheken, het kadaster en de scheepsbewijzen, de ruilverkaveling en de bljhoudingsdienst der Kijksdriehoeksmeting, de werkmethoden en voorschriften van de bewaringen van de hypotheken, het kadaster en de scheepsbewijzen en de verschillende bu reaux van de landmeetkundige dienst van het kadaster, een en ander met dien verstande, dat ten aanzien van organisatorische en personeelsvraagstukken ten nauwste wordt samengewerkt met de afdelingen Organisatie van de Belasting dienst en Personeel van de Belastingdienst. De afdeling Kadaster en Hypotheken maakt deel uit van de Dienst der Belastingen, vormt de administratie van het kadaster en staat, naast de overige afdelingen in de belastingdienst, onder leiding van de Directeur-Generaal der Belastingen. Aangewezen als hoofd van de afdeling Kadaster en Hypotheken de Inspecteur van de hypotheken en het kadaster W. F. Stoorvogel te 's-Gravenhage. Het eervol ontslag verleend aan de Landmeter W. Baarda wordt qeacht ie ziin ingegaan op 1-11-1946. Eervol ontslag is verleend m.i.v. 1-8-1947 aan de Landmeter L. Bakker te Arnhem. Benoemd tot officier in de 'orde van Oranje-Nassau de Hypotheekbewaarder A. van Helbergen te 's-Gravenhage. Verplaatst de Hypotheekbewaarders G. H. W. Smelt van Assen naar Arn hem, Mr K. J. Bes van Zwolle naar Amsterdam, G. W. Robaard van Goes naar Maastricht; m.i.v. 1-5-1947 de Landmeters W. Joosten van Rotterdam naar s-Gravenhage, Ministerie van Financiën, afd. Kadaster en Hypotheken, en K. E Renkema van Groningen Ruilverk. naar Middelburg Ruilverk. Gedetacheerd m.i.v. 1-6-1947 aan het Ministerie van Financiën, afd. Kadaster en Hypotheken, de Hypotheekbewaarder VF. van Riessen te Hoorn. Aangewezen m.i.v. 1-5-1947 als hoofd van het bureau van de landmeetkundige dienst te Rotterdam de Landmeter W. Nikkels aldaar. Uitgesteld de verplaatsing van de Landmeter J. C. Bloos van Utrecht naar Deventer tot 1-10-1947. Kadaster in Ned -Indië. Tijdelijk belast m.i.v. 1-2-1947 met de waarneming van de betrekking van landmeter 2e klasse de Civiel-landmeter Bijkerk en geplaatst op het ka dasterkantoor te Batavia; met de waarneming van de betrekking van landmeter de tijd. wnd. Landmeter 2e klasse H. R. Massink op het hoofdkantoor te Batavia. Verplaatst van het hoofdkantoor te Batavia naar Makassar de Landmeter 4. Mtchielsen en belast met het beheer van dit kantoor; van Semarang naar Singa- radja de tijd. wnd. Landmeter H. A. Steyn Parvé en belast met de functie van hoofd van het kantoor; m.i.v. 1-1-1947 van het hoofdkantoor naar het kadaster kantoor te Batavia de tijd. wnd. Landmeter 2e klasse J. Jjoman. Buitenlands verlof wegens ziekte is verleend aan de Landmeters 4. H O Bos en D. D. Jumelet. Technische Hogeschool te Delft. Het diploma van civiel-landmeter is uitgereikt aan R. S. Terpstra. Als voorzitter van het Landmeetkundig Gezelschap „Snèllius" treedt thans op de Heer J. W. ter Schiphorst. Rectificatie. Blz. 77 regel 5 v. o [vv] moet zijn [t>]. De tweede regel op blz. 87moet luiden: net van meridianen en parallellen be rekend voor waarden van. 16 Mei. 1947. p u

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1947 | | pagina 149