146 2. Het opsporen van de aard, de plaats, de omvang en de beperking van ieders recht. 3. Het voldoen aan kartografische of andere eisen te stellen door openbare diensten en door het publiek. 4. Het vastleggen van de resultaten dezer werkzaamheden in een openbare administratie van kaarten en registers. In voorschriften wordt geregeld in hoeverre en op welke wijze deze taak moet worden uitgevoerd. Artikel 3. Dit besluit treedt in werking met ingang van Onze Minister van Financiën is belast met de uitvoering van dit besluit, hetwelk in het Staatsblad zal worden geplaatst en waarvan afschrift zal worden gezonden aan de Raad van State. Vervolgens gaf de Commissie in grote trekken de organisatie van de Rijksdienst aan. Aan het slot deelt de Commissie mede voornemens te zijn enige onderwerpen van meer algemene aard en betrekking hebbende op de uitvoering van de dienst te behandelen. Deze onderwerpen werden behandeld in Rapport II vervolg, dat door de Commissie in Juni 1947 bij het Bestuur der Vereniging voor Kadaster en Landmeetkunde werd ingediend en hieronder wordt gepubliceerd. Juni 1947. Het bestuur der Vereniging voor Kadaster en Landmeetkunde. RAPPORT, DEEL II, VERVOLG. Vernieuwing en bijhouding van het kadaster In dit vervolg van het tweede gedeelte van ons rapport zullen wij enkele zeer belangrijke onderwerpen behandelen, die reeds geruime tijd de aandacht van vele leden van onze Vereniging trekken. We zullen onze mening kenbaar maken over de maatregelen die genomen zouden moeten worden om een goede grondslag te ver krijgen zowel voor de zo hoog nodige vernieuwing als voor de bijhou ding van het Kadaster. Bij de besprekingen hierover in onze commissie is ons hoe langer hoe meer duidelijk geworden hoe uiterst moeilijk het is een regeling voor deze onderwerpen te ontwerpen die ten volle voldoet. Wij bieden U het volgende aan in de overtuiging dat wij niet het volmaakte hebben kunnen vinden, maar dat, indien wij zouden kunnen bereiken hetgeen wij voorstellen, ons dienstvak beter zal kunnen vol doen aan de eisen die er door het maatschappelijk leven aan worden gesteld.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1947 | | pagina 152