155 vernieuwing van het Kadaster aan de hermeting het tempo hiervan zou kunnen vertragen. Wij geloven zulks niet, maar deze vrees be hoeft zeker niet te bestaan, wanneer de vernieuwing niet voor elke hermeting wordt voorgeschreven, doch geval voor geval de nood zakelijkheid of wenselijkheid er van beoordeeld wordt, zoals dat in het aan deze beschouwingen toegevoegde wetsontwerp is gedacht. Men beschouwe dit wetsontwerp intussen niet als het voldragen resultaat van een uitgebreide studie. Het is in de eerste plaats bedoeld als een meer concrete bijdrage in de discussie over dit onderwerp, die tot heden slechts een algemeen en min of meer oppervlakkig karakter had. HERMETINGSWET. Alzo Wij in overweging genomen hebben, dat het wenselijk is regelen te stellen omtrent plaatselijk nodig gebleken vernieuwing van het kadaster in het belang van een voor de samenleving gevorderde zeker heid en goede administratie van op de bodem uitgeoefende zakelijke rechten. Zo is het enz. Artikel i. 1. Aan kadastrale hermetingen kan algehele vernieuwing van het kadaster worden verbonden volgens de bepalingen dezer wet. 2. Het besluit tot zodanige vernieuwing wordt door Onze Minister van Financiën, na overleg met Onze Minister van Justitie, voor elk geval afzonderlijk en met vaststelling van de omvang van het gebied, waarvoor deze vernieuwing zal worden toegepast, genomen bij be schikking, die in de Nederlandse Staatscourant wordt bekend gemaakt. Artikel 2. 1. Onze Minister van Financiën doet, onder toezending van een kaart op welke de begrenzing van het in het vorig artikel bedoelde gebied is aangegeven, mededeling van zijn beschikking aan de arron dissementsrechtbank waaronder dit gebied of het grootste gedeelte daarvan ressorteert en aan de burgemeester van de betrokken gemeente. 2. De rechtbank benoemt een rechter-commissaris en doet daarvan mededeling aan Onze Minister van Financiën. 3. De burgemeester legt de door hem ontvangen stukken, bedoeld in het eerste lid, onverwijld voor een ieder ter inzage gedurende dertig dagen. Van deze terinzagelegging wordt door hem openbare kennis geving gedaan in tenminste twee nieuwsbladen en door aanplakking aan het gemeentehuis. Artikel 3. Onze Minister van Financiën wijst een met de uitvoering der her meting belaste landmeter van het kadaster aan, alsmede een plaats vervanger en geeft van deze aanwijzing kennis aan de rechtbank en aan de burgemeester.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1947 | | pagina 161