159 Artikel 17. 1. Indien omtrent de aard en de omvang van ieders recht overeen stemming is verkregen, staan deze vast. 2. Partijen tussen wie geen overeenstemming is verkregen, worden, voor zover hun geschil niet reeds aanhangig is, door de rechter commissaris naar een door hem te bepalen zitting van de rechtbank verwezen. De verwijzing vervangt de dagvaarding. Artikel 18. De rechtbank behandelt zaken betreffende de toekenning en de vaststelling van de rechten vóór elke andere, met uitzondering van die betreffende onteigening en ruilverkaveling. Artikel 19. 1. Ten dage dienende geven zij tussen wie geschil bestaat over de rechten betreffende in het hermetingsblok gelegen percelen, de gronden hunner beweringen en de middelen tot staving daarvan op bij con clusie, door een procureur getekend. Afschrift der conclusie wordt ter terechtzitting aan de procureur der wederpartij overgegeven. 2. Op een uiterlijk veertien dagen hierna te stellen, door de recht bank te bepalen dag kunnen partijen hun conclusiën bij pleidooi door een advocaat mondeling doen toelichten. Artikel 20. 1. Uiterlijk een maand na de dienende dag of, indien een dag voor pleidooi werd vastgesteld, na de daarvoor bepaalde dag doet de recht bank uitspraak. 2. Tegen de uitspraak is geen verzet noch enige andere voorziening dan die in cassatie toegelaten. Artikel 21. 1. De cassatie wordt ingesteld binnen een maand, te rekenen van de dag waarop het vonnis is uitgesproken. 2. Zij geschiedt door een verklaring ter griffie der rechtbank die iet vonnis heeft gewezen. 3. Deze verklaring wordt binnen veertien dagen met een ontwik keling van de gronden der cassatie aan de tegenpartij betekend en gaat vergezeld van dagvaarding tegen de eerstvolgende, voor de behande ling van burgerlijke zaken bestemde, terechtzitting na de in het vol gende lid bepaalde termijn. 4. De tegenpartij is bevoegd om uiterlijk binnen veertien dagen te antwoorden. 5. In de genoemde terechtzitting nemen de partijen hun conclusiën, desverkiezende bij pleidooi, mits in dezelfde terechtzitting, nader te ontwikkelen. 6. Het Openbaar Ministerie neemt zijn conclusie uiterlijk veertien dagen na de terechtzitting. 7- Uiterlijk zes weken na de terechtzitting doet de Hoge Raad uitspraak.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1947 | | pagina 165