161 TOELICHTING BIJ HET ONTWERP-HERMETINGSWET Bij dit ontwerp is getracht zoveel mogelijk aan te sluiten bij de voor de ruilverkaveling gevolgde procedure, welke wat de zakelijke rechten en 'hun vaststelling betreft hier in het kort wordt weergegeven met vermelding van de desbetreffende artikels van de Ruilverkave- lingswet 1938. 46. Nadat tot ruilverkaveling is besloten en de met de uitvoering belaste plaatselijke commissie is benoemd, wordt door deze commissie een zo volledig mogelijke lijst van alle rechthebbenden samengesteld met vermelding van de aard en de omvang van ieders recht. 49. De lijst van rechthebbenden wordt door de plaatselijke com missie voor een ieder neergelegd ter secretarie van de gemeenten, waarin het blok is gelegen. Van de nederlegging worden de nodige bekendmakingen gedaan. 51. Binnen veertien dagen kan ieder rechthebbende bij de plaatse lijke commissie schriftelijk zijn bezwaren indienen tegen de toeken ning en omschrijving van rechten op de lijst van rechthebbenden. Na verloop van deze termijn kunnen slechts zij als rechthebbenden worden erkend, die voorkomen op de lijst van rechthebbenden of tegen daarop voorkomende toekenning of omschrijving van rechten bezwaren hebben ingediend, benevens hun rechtverkrijgenden. 52. Voor zover daartegen binnen de termijn en op de wijze in artikel 51 bepaald, geen bezwaren zijn ingediend, staan de rechten, zoals zij op de lijst van rechthebbenden zijn omschreven en toegekend vast. Daarvan wordt door de plaatselijke commissie proces-verbaal op gemaakt. 53. De plaatselijke commissie onderzoekt de tijdig ingediende be zwaren en tracht daaromtrent overeenstemming te bereiken. Indien overeenstemming wordt verkregen, vinden de bepalingen van artikel 52 overeenkomstige toepassing. 54. Indien geen overeenstemming is verkregen, wordt hiervan door de plaatselijke commissie een proces-verbaal opgemaakt en van het omtrent de ingebrachte bezwaren verhandelde. 55- De plaatselijke commissie zendt een afschrift van de lijst van rechthebbenden en van de vorenbedoelde processen-verbaal aan 'de rechter-commissaris. 56. Indien omtrent bezwaren geen overeenstemming is verkregen bepaalt de rechter-commissaris tijd ,en plaats van de bijeenkomst, waarop de betrokken belanghebbenden of hun gemachtigden voor hem kunnen verschijnen ten einde voorzover nog nodig te geraken tot toekenning en vaststelling van rechten. De bekende belanghebbenden bij de vorengenoemde bezwaren wor den bij aangetekende brief opgeroepen. 57- Van het verhandelde wordt proces-verbaal opgemaakt. 58. Voorzover omtrent de toekenning, de aard en de omvang der rechten overeenstemming is verkregen, staan deze vast. Partijen tussen wie geen overeenstemming is verkregen worden

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1947 | | pagina 167