162 door de rechter-commissaris naar een door hem te bepalen zitting van de rechtbank verwezen. 60-63. Behandeling voor de rechtbank en uitspraak. 64. Zodra omtrent alle geschillen over de rechten onherroepelijk is beslist, wordt de lijst van de rechthebbenden door de rechtbank gesloten. 70. Er wordt een plan van ruilverkaveling opgemaakt. 73-81. Regelen de terinzagelegging en vaststelling van het plan, waarbij de gang van zaken weer overeenkomt met die van de tot standkoming van de lijst van rechthebbenden en de plaatselijke com missie, rechter-commissaris en rechtbank dus weer de achtereenvol gende instanties zijn. 84. Door de daartoe aangewezen notaris wordt de akte van ruil verkaveling opgemaakt, die mede ondertekend wordt door de rechter commissaris en de plaatselijke commissie. De akte geldt als titel voor de daarin omschreven rechten. Door de overschrijving der akte van ruilverkaveling in de openbare registers worden de daarin omschreven zakelijke rechten verkregen. De aantekening van de zakelijke rechten in de openbare registers geschiedt op grond van de in de akte opgenomen gegevens. De hypotheekbewaarder tekent op grond van de akte in de registers van inschrijving van hypotheken bij elke inschrijving aan, dat de hypotheek in het vervolg zal rusten op de in de akte aangewezen kavels of gedeelten van kavels. De inschrijvingen van hypotheken en de overschrijvingen van con servatoire en executoriale beslagen, welke blijkens de akte niet blijven bestaan, worden ambtshalve doorgehaald. Bij hermeting is de zaak eenvoudiger. Er behoeft na de vaststelling van de lijst van rechthebbenden geen plan van ruilverkaveling en ook geen akte van ruilverkaveling meer te worden opgemaakt. Het slotstuk is hier de lijst van rechthebbenden, waarin de onroerende goederen met hun nieuwe kadastrale kenmerken worden aangeduid. De lijst geldt als titel voor de daarin omschreven rechten en wordt ter overschrijving in de openbare registers aangeboden. Doordat de onroerende goederen in de lijst van rechthebbenden met de nieuwe kadastrale kenmerken kunnen worden omschreven, is de tussenphase van kavelnummers niet nodig. De taak van de plaatselijke commissie voor een ruilverkaveling ligt in de eerste plaats op landbouwkundig en cultuurtechnisch terrein, zij het dan onder de algemene leiding van de centrale commissie, waarbij haar t.a.v. de vaststelling van de lijst van rechthebbenden grote bevoegdheid is toegekend. Immers, indien en voorzover geen bezwaren tegen de lijst w rden ingebracht, staan de rechten vast. Het ligt intussen voor de hand, dat de werkzaamheden voor het onderzoek naar de rechten en de opmaking van de lijst geheel voor rekening van de ingevolge artikel 44 Ruilverkavelingswet 1938 voor bijstand aan de plaatselijke commissie aangewezen landmeter van het Kadaster komen. Bij hermeting is er geen taak voor een uitvoerende commissie. Het

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1947 | | pagina 168