16 Zeer geachte Ingenieur ten Have, Uw aanwezigheid geeft mij gelegenheid U te zeggen hoezeer ik, zoowel ambtelijk als persoonlijk, de jarenlange samenwerking tus- schen den Gemeentelijken Landmeetkundigen Dienst van Amster dam en dien van het Kadaster op prijs heb gesteld. Heeren Ingenieurs-Verificateur, Dames en Heeren Landmeters van het Kadaster, Onder Uw leiding heb ik mijn eerste schreden op het pad der praktische landmeetkunde gezet, in Uw corps heb ik me gevormd en in Uw midden heb ik 22 gelukkige jaren van mijn leven door gebracht. In die jaren heb ik ervaren met hoeveel toewijding Gij de landmeetkunde beoefent en hoezeer U de opleiding van hen, die straks leiding in het dienstvak zullen moeten geven, ter harte gaat. Dat ik uit Uw midden ben geroepen om aan die opleiding mede te werken, legt mij dus een moeilijke taak op. Ik hoop haar op een wijze te vervullen die ook Uw instemming zal hebben. Door mijn ambtelijk afscheid van Uw kring zou ik het contact met de landmeetkunde uit het praktisch leven, die mij altijd zoo na aan het hart heeft gelegen, kunnen verliezen. In het belang van hen die hier studeeren en die straks naast U in de praktijk van het leven zullen staan, verzoek ik U dit contact wel te mogen behouden. Ik zal U er dankbaar voor zijn zooals ik U dankbaar ben voor de belangstelling die Gij mij door Uw aanwezigheid hedenmiddag hebt willen betoonen. Dames en Heeren werkzaam aan de hermeting van Amsterdam. Ik stel het op prijs U van deze plaats hartelijk dank te zeggen voor de medewerking die U mij bij de uitvoering van dit g^oote werk steeds hebt gegeven. De omstandigheden hebben gewild dat ik de leiding van deze hermeting, die ik als een levenstaak be schouwde, aan een ander moet overlaten. Ik acht me gelukkig 15 jaar mijn toewijding aan de hermeting te hebben mogen geven en ik zal de vorderingen er van met intense belangstelling blijven volgen. Heeren Studenten, De achter ons liggende oorlogsjaren, waarin zoovele studenten hun zucht naar vrijheid met den dood moesten bekoopen, waarin andere in concentratiekampen moesten verblijven of zich, door on derduiken aan de macht van den bezetter moesten onttrekken, zijn ook voor U moeilijke jaren geweest, jaren waarin uiteraard de stu die geheel op den achtergrond moest komen. Deze jaren liggen thans achter ons en wij moeten den blik op de toekomst gericht houden, hoeveel droevige gedachten ons ook vaak aan het verleden herinneren. Het zwaar getroffen Vaderland zal, op welk gebied wij ook wer-

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1947 | | pagina 16