kadasterwet 170 geregeld in een Kadasterwet, waarvan een ontwerp wordt overgelegd. Al zal aan het Kadaster dat overeenkomstig de bepalingen van dit wetsontwerp wordt bijgehouden, niet het beslissende antwoord ontleend kunnen worden op de vraag naar rechthebbende en recht, toch zullen de waarborgen, welke er in zijn gegeven, aan de kadastrale gegevens een grotere juridische betekenis bezorgen, dan hun tot nu toe in vele gevallen wordt toegekend. Alzo Wij in overweging genomen hebben, dat het wenselijk is wettelijke bepalingen vast te stellen voor een doeltreffende en regelmatige uitvoering van de groeiende taak van de Rijksdienst van het Kadaster; Zo is het enz. Artikel i. In deze wet wordt verstaan onder Onze Ministerde Minister onder wie de Rijksdienst van het Kadas ter ressorteert De ambtenaarde ambtenaar van het Kadaster die door of namens Onze Minister met het uitvoeren van bepaalde in deze wet bedoelde werkzaamheden is belast. Artikel 2. De openbare registers bedoeld in de artikelen 671, 743, y6o, 767, 784, 807 en 1224 van het Burgerlijk Wetboek worden bijgehouden en bewaard door de Rijksdienst van het Kadaster. Artikel 3. Door de Rijksdienst van het Kadaster worden registers, formulieren en kaarten bijgehouden, waarvan de modellen door Onze Minister worden vastgesteld en waarop de bekende rechtssubjecten en de rechts- objecten met betrekking tot onroerende zaken systematisch worden vermeld. Artikel 4. Wijzigingen in de vermeldingen, bedoeld in artikel 3, worden te weeggebracht op grond van a. over- of ingeschreven akten; b. ter kennis van de Rijksdienst van het Kadaster gebrachte over gangen bij overlijden, op de wijze zoals door Onze Minister wordt bepaald c. uitgevoerde hermetingen ingevolge de Hermetingswet d. verbetering van aanwijsbare fouten; e. door Onze Minister gegeven voorschriften uitspraken bedoeld in artikel 22. Zij kunnen worden teweeggebracht op grond van: g. verkregen inlichtingen na goedkeuring van de Commissie be doeld in artikel 18. Zij worden op zodanige wijze opgenomen, dat de opeenvolgende

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1947 | | pagina 176