171 rechtstoestanden kunnen- worden nagegaan met uitzondering van de wijzigingen tengevolge van ruilverkaveling krachtens de Ruilverka- velingswet en hermeting krachtens de Hermetingswet. Artikel 5. Indien voor een wijziging bedoeld in artikel 4 een nader onderzoek nodig is, wordt dit ingesteld. Artikel 6. Indien bij een onderzoek blijkt, dat enige akte bedoeld in artikel 4 zodanig onvolledig of onjuist is, dat geen wijziging in de vermelding op grond van die akte kan worden aangebracht, wordt die wijziging uitgesteld tot de aanvulling of verbetering van deze akte is over- of ingeschreven. Artikel 7. Een door belanghebbenden gevormde rechtsgrens wordt als grens van een kadastraal perceel opgenomen indien die rechtsgrens a. is gevormd in overeenstemming met de inhoud van een overge schreven titel of, indien geen akte in de openbare registers is over geschreven, nadat overtuigend is aangetoond dat overgang of vesti ging van een zakelijk recht heeft plaats gehad en dat de levering hiervan niet afhankelijk is van een publicatie in de openbare regis ters. In het laatste geval is de goedkeuring van de Commissie van Toezicht, bedoeld in artikel 18 vereist; b. op het terrein, naar het oordeel van de ambtenaar, voldoende duurzaam en duidelijk is aangeduid; c. ten overstaan van de ambtenaar door of namens belanghebbenden bij de percelen ter weerszijden van deze grens als zodanig is erkend. Indien niet is voldaan aan een dezer voorwaarden wordt de op neming uitgesteld. Artikel 8. Op verzoek van één of meer belanghebbenden kunnen duurzaam en duidelijk aangeduide terreingrenzen tot grenzen van kadastrale per celen worden gevormd, indien die belanghebbenden aannemelijk ma ken, dat die terreingrenzen binnen een bepaalde tijd grenzen van zakelijk recht zullen worden. Artikel 9. De ambtenaar is bevoegd terreinsafscheidingen, geen rechtsgrenzen zijnde, tot grenzen van kadastrale percelen te maken, indien de aard van deze afscheidingen naar zijn oordeel zeer duurzaam is en indien de algemene bruikbaarheid van het kadastrale archief hierdoor wordt vergroot. Artikel 10. Grenzen van kadastrale percelen die op het terrein niet meer zijn aangeduid en welke geen grenzen van zakelijk recht zijn, kunnen worden opgeheven. Artikel 11. In afwijking van het bepaalde in artikel 7 sub c kan de ambtenaar

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1947 | | pagina 177