190 Art. 638c. Indien de eigenaar of de mede-eigenaren van een ge bouw met een of meer andere personen, of de mede-eigenaren onder ling, zijn overeengekomen, dat de eigendom in appartementen zal worden verdeeld, zal de kantonrechter binnen wiens rechtsgebied het gebouw is gelegen, wanneer een of meer van hen weigeren of nalatig zijn tot het opmaken van een akte van verdeelmg mede te werken, op het verzoekschrift van den meest gereeden belanghebbende voor ieder der weigerachtigen of nalatigen een onzijdig persoon benoemen, ten einde hen bij het opmaken van die akte te vertegenwoordigen. Het salaris van den onzijdigen persoon wordt vastgesteld door den kantonrechter en komt ten laste van den weigerachtige of nalatige. Art.63&i. Is op het oogenblik der overschrijving van de akte van verdeeling het goed met grondrente of hypotheek belast, dan rust de grondrente of hypotheek van dat oogenblik af op elk appartement voor het geheel der som, waarvoor het goed is verbonden. Is het gebouw geplaatst op in erfpacht uitgegeven grond, dan rust de verplichting tot betaling van den canon eveneens op elk apparte ment voor het geheel. Art. 638e. Van de in artikel 638a, derde lid, bedoelde gemeen schappelijke zaken kan geen scheiding en deeling worden gevorderd. Art. 638De akte van verdeeling moet inhouden i°. De aanduiding van de ligging van het gebouw, dat wordt verdeeld, met vermelding van de kadastrale aanduiding van de per- ceelen, die in de eigendomsverdeeling worden betrokken 2°. Een nauwkeurige omschrijving van de appartementen 30. Een reglement. Art. 638(7. Het reglement moet inhouden i°. Vermelding van de verhouding, waarin ieder der eigenaren in de gemeenschappelijke zaken en de baten, die deze afwerpen, ge rechtigd is, benevens het aandeel, waarvoor ieder hunner moet bij dragen in de schulden, kosten en lasten, die de gemeenschappelijke zaken betreffen; 2°. Een regeling omtrent het gebruik, het beheer en het onder houd van de gemeenschappelijke zaken; 30. Een regeling omtrent de bevoegdheden der vergadering van eigenaren, het bijeenroepen dezer vergadering, het voorzitterschap der vergadering, de bijwoning van de vergadering, de wijze, waarop besluiten worden genomen en waarop het stemrecht wordt uitge oefend, en het aantal stemmen, dat ieder kan uitbrengen; 4°. Door wiens zorg, en tegen welke gevaren, het gebouw moet worden verzekerd, het aandeel, dat ieder der eigenaren in de premie moet bijdragen, en onder wiens berusting de assurantie-penningen aanvankelijk moeten verblijven. Het reglement kan onder meer inhouden 1°. Een regeling omtrent de vorming van een fonds, bestemd voor de voldoening van de schulden, kosten en lasten, die de gemeen-

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1947 | | pagina 196