191 schappelijke zaken betreffen en waarvoor de eigenaren gezamenlijk aansprakelijk zijn, alsmede voor de voldoening der premie voor de in het voorgaande lid onder 40. bedoelde verzekeringen 2°. Een regeling omtrent de aanstelling van een administrateur, benevens een omschrijving van diens taak en bevoegdheden 30. Een regeling omtrent het gebruik van afzonderlijke apparte menten. Art. 638/2, Door de overschrijving in de openbare registers wordt het reglement mede verbindend voor degenen, die na de overschrijving onder bij zonderen titel in de rechten der eigenaren opvolgen, en voor degenen, aan wien de eigenaar het appartement, hetzij om niet, hetzij tegen vergoeding, ten gebruike heeft afgestaan. Art. 6382. Bij vervreemding van het appartement rust de verplich ting om bij te dragen, bedoeld in artikel 638g, voor zoover deze ver plichtingen na het tijdstip der vervreemding opeischbaar worden, en de aansprakelijkheid ingevolge artikel 638^ voor nadien ontstane ver bintenissen, op den nieuwen eigenaar. Het recht van verhaal op het fonds voor verbintenissen, ontstaan vóór de vervreemding van het appartement, blijft onverkort. Van iedere vervreemding moet door partijen onverwijld per aan- geteekenden brief kennis worden gegeven aan de overige eigenaren, of aan den administrateur. Art. 638;'. Vervreemding, bezwaring en wijziging van de bestem ming van de gemeenschappelijke zaken, benevens het aanbrengen van vernieuwingen en verbouwingen, waardoor veranderingen in het architectonisch uiterlijk van het gebouw worden aangebracht, mag niet geschieden dan met toestemming van alle eigenaren. Art. 638k. Voor de verbintenissen, die de gemeenschappelijke zaken betreffen en waarvoor de eigenaren gezamenlijk aansprakelijk zijn, zijn de eigenaren jegens derden voor gelijke deelen gehouden. Indien het door de eigenaren gevormde fonds klaarblijkelijk vol doende is voor het verhaal van de in het voorgaande lid bedoelde schulden, zullen de overige vermogensbestanddeelen van de eigenaren daarvoor niet worden uitgewonnen. Schulden, niet de gemeenschappelijke zaken betreffende of waar voor de eigenaren niet gezamenlijk aansprakelijk zijn, kunnen op het fonds niet worden verhaald. Art. 638/. De administrateur vertegenwoordigt binnen de grenzen van zijn bevoegdheid de gezamenlijke eigenaren jegens derden. Op den administrateur vindt het bepaalde in de artikelen 4jb, 47e en 48b, eerste en tweede lid, van het Wetboek van Koophandel over eenkomstige toepassing. De vergadering van eigenaren is bevoegd een voorziening te treffen omtrent vervanging van den administrateur in geval van ontstentenis of belet. Bij het aangaan van rechtshandelingen met den administrateur wor-

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1947 | | pagina 197