194 dagen na den dag der uitspraak, door middel van een verzoekschrift bij de rechtbank in hooger beroep komen. Art. 638;-. Slooping van het gebouw mag slechts geschieden met toestemming van alle eigenaren en hypotheekhouders. Indien een of meer hunner weigeren toestemming tot slooping te geven, of zich niet verklaren, kan de toestemming worden vervangen door een machtiging van de rechtbank, binnen welker rechtsgebied het gebouw is gelegen. De rechtbank beslist op verzoek van een of meer eigenaren, ver tegenwoordigende ten minste de helft van het totale aantal stemmen, en na verhoor of behoorlijke oproeping van alle eigenaren en hypo theekhouders, benevens van den administrateur, en na ingewonnen ad vies van een of meer deskundigen. Nadat het besluit tot slooping is genomen of de beschikking, hou dende bevel tot slooping, kracht van gewijsde heeft verkregen, blijven de bevoegdheden van de vergadering van eigenaren en van den ad ministrateur bestaan, voorzoover dit noodig is voor de afwikkeling van de loopende zaken. Ieder der eigenaren heeft het recht de hem toebehoorende zaken tot zich te nemen. De vergadering van eigenaren, dan wel de admini strateur, is bevoegd hetgeen daarna van het gebouw overblijft voor gemeenschappelijke rekening te doen sloopen. Van de gemeenschap pelijke zaken kan scheiding en deeling worden gevorderd. In verband hiermee worden andere wetsbepalingen aangevuld of wordt daaraan een nieuwe redactie gegeven. Zo zullen voortaan onder de onroerende zaken in art. 562 B.W. lid 1 onder 1° begrepen zijn „appartementen inden zin van art. 638a" In de bezitstitel zijn ook wijzigingen nodigin de artt. 601 en 618 zal men moeten lezen: erf, gebouw of appartement. In verband met art. 562, zoals het zal gaan luiden, was het niet noodzakelijk hieraan nog toe te voegen„in den zin van art. 638a". In art. 606 (actie tot handhaving in het bezit) leest men voortaan, dat deze kan worden ingesteld bij stoornis in het bezit van een erf, gebouw of appartement, van een zakelijk recht hierop of van een algemeenheid van roerende zaken. Verder bleek het nodig na art. 844 een art. 8440 in te voegen over het vruchtgebruik van appartementen, om art. 873 en 875 aan te vullen met gebruik of bewoning van een appartement, terwijl ook bij de privileges in de artt. 1185, 1186 en 1193 aanvulling nodig was evenals bij art. 1405. Tenslotte moest in de Faillissementswet nog een art. 39a worden opgenomen voor het geval de eigenaar van een ap partement failliet gaat. Bepaald werd dat zijn bijdrage in de kosten voor de gemeenschappelijke zaken boedelschuld is van de faillietver klaring af. Belangrijk is, dat het ontstaan van de eigendom van appartementen gebonden is aan het overschrijven van een akte in de openbare registers. In deze akte moet het reglement, dat de verplichtingen van de verschillende eigenaren onderling en ten aanzien van de gemeen-

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1947 | | pagina 200