200 terzake iets te bepalen. We zouden willen voorstellen dit artikel, na eerst het nieuwe eerste lid bovenbedoeld eraan te hebben toegevoegd, te laten vervolgen met: lid 2. Onder gebouw wordt verstaan een bouwwerk dat geheel gereed is om in gebruik te worden genomen en waarvoor de gebruiksvergunning door het betrokken bouw- en woningtoezicht is afgegeven. Deze vergunning moet in de akte van verdeling worden opgenomen of aangehaald. Onder appartementen wordt verstaan enz. (als ontwerp). Hiermede moeten we deze beschouwingen besluiten onder opmer king, dat de tijd te kort is geweest om het ontwerp grondig te bestu deren, en onder opwekking van onze lezers hun gedachten over deze nieuwe belangrijke rechtsstof te laten gaan en hun bevindingen even eens te publiceren om deze materie van alle kanten te belichten. Het juist verschenen' adres van de Broederschap van Notarissen laten we daarom tot slot in zijn geheel nog volgen ter verdieping van de gedachten over deze verdiepingseigendom. ADRES OVER HET WETSONTWERP INZAKE APPARTEMENTEN Aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal. Het Dagelijks Bestuur van de Broederschap der Notarissen in Ne derland heeft met grote belangstelling kennis genomen van het bij Uwe Kamer ingediende ontwerp van wet, houdende voorzieningen betreffende eigendom van appartementen (Zitting 1946-1947, nr 451). Het Dagelijks Bestuur meent, dat nu te verwachten is, dat in de toekomst o.a. te Rotterdam, de flatbouw meer dan tot dusver voor de voorziening in de woningbouw gekozen zal worden, een wettelijke regeling als in het ontwerp vervat, alleszins op haar plaats is. Met de indiening daarvan betuigt het Dagelijks Bestuur dan ook gaarne zijn instemming, terwijl het van oordeel is, dat de uitwerking in het algemeen waardering verdient. In het voorschrift, dat de verdeling bij notariële akte moet ge schieden, ziet het Dagelijks Bestuur de zijnerzijds op prijs gestelde erkenning, dat het regelen der rechtsverhoudingen t.a.v. onroerend goed specifiek tot de taak van de notaris behoort. Het acht het voorts juist gezien, dat het zwaartepunt der regeling in het reglement is gelegd en dat aan belanghebbenden daarbij grote vrijheid is gelaten, waardoor dit instituut naar gelang van de behoeften van de praktijk zich kan ontwikkelen. Het Dagelijks Bestuur veroorlooft zich de volgende opmerkingen over het wetsontwerp te maken met het eerbiedig verzoek daaraan Uw aandacht te willen schenken. 1. De Memorie van Toelichting zou de indruk kunnen geven alsof, nadat het ontwerp wet zal zijn geworden, horizontale scheiding van eigendom slechts overeenkomstig de nieuwe wet mogelijk zou zijn. De mogelijkheid van horizontale scheiding van eigendom behoeft echter niet door de wetgever geschapen te worden. Naar de leer van

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1947 | | pagina 206