204 art. 638spreekt, wordt opgemerkt, dat het zeer gewenst is, dat elk appartement een afzonderlijk kadastraal nummer krijgt met bijpas sende kadastrale omschrijving, waarvoor een wijziging van de kadas trale voorschriften nodig zal zijn. Het komt aan het Dagelijks Be stuur voor dat het technisch mogelijk is ook aan horizontale ge splitste delen van een gebouw met het aandeel in de gemene ge deelten, afzonderlijke kadastrale nummers te geven. 8. Art. 638(7. Met het oog op kennisgevingen en dagvaardingen ver dient het aanbeveling voor te schrijven, dat alle gerechtigden domicilie moeten kiezen binnen de gemeente waar het complex is gelegen en dat zij bij gebreke daarvan geacht worden domicilie te hebben ge kozen bij de administrateur, zo die is aangesteld, of bij gebreke van die, in het gebouw. Volgens art 638g is mogelijk de aanstelling van een administrateur benevens een omschrijving van zijn taak en bevoegdheden. Daarna bevatten de artt. 638/ en 638m enige bepalingen omtrent de positie van de administrateur. Het zou uit een oogpunt van redactie wel aanbeveling verdienen, hier enig verband te leggen door art. 638(7 tweede lid, sub 2 als volgt te redigeren„Een regeling omtrent de aanstelling van een administra teur, benevens, met inachtneming van het in de artikelen 6381 en 638m bepaalde, een omschrijving van diens taak en bevoegdheden". 9. Art. 638h verklaart het overgeschreven reglement mede verbin dend voor verkrijgers onder bijzondere titel en voor degenen, aan wie de eigenaar het appartement, hetzij om niet, hetzij tegen vergoeding, ten gebruike heeft afgestaan. Voor de verkrijgers onder bijzondere titel geldt dit natuurlijk t.a.v. het gehele reglement. In hoeverre is het echter verbindend voor hen die slechts het gebruik hebben verkregen? Het zal vermoedelijk de bedoeling zijn, dat dit alleen geldt t.a.v. de gebruiksrechten en plich ten, doch niet t.a.v. de financiële verplichtingen. Deze rusten volgens art. 638h op de eigenaar. Het zal in elk geval gewenst zijn de ge- bruiksgerechligde buiten de uit het reglement voortvloeiende geldelijke verplichtingen te houden (zoals ook, behoudens verhaal, met de vruchtgebruiker geschiedt) en het aan gerechtigde en gebruiker (ver huurder en huurder) over te laten in hun contract te dien aanzien hun onderlinge verhouding te regelen. Men bedenke daarbij ook dat de gebruiker geen deel uitmaakt van de vergadering van eigenaren en dus ook geen invloed op de uitgaven kan uitoefenen. Er bestaat geen enkele reden t.a.v. de geldelijke bijdrage de gebruiker in een ongunstiger positie te stellen dan de vruchtgebruiker (art. 844a). In allen gevalle is het gewenst duidelijk in de wet op te nemen in hoeverre het reglement voor de gebruiker verbindend wordthet ligt voor de hand dat de gebruiker slechts gebonden wordt, voorzover het reglement het gebruik regelt. 10. Art. 6381. Ook van elke verhuring of andere in gebruikgeving komt een verplichte kennisgeving gewenst voor. 11. Art. 638E De regeling van het ontwerp krachtens welke tegen over derden steeds een aansprakelijkheid voor gelijke delen bestaat,

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1947 | | pagina 210