Instelling en installatie 206 van een Regeringscommissie ter advisering omtrent de meest gewenste wetgeving op het stuk van pacht1). Bij beschikking van 26 Febr. 1947 is door de Ministers van Justitie en van Landbouw c.a. een commissie ingesteld, welke tot taak heeft te bestuderen welke de meest gewenste wetgeving is op het stuk van pacht. De Beschikking luidt als volgt De Minister van Justitie en de Minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening besluiten A. in te stellen een commissie, ten einde van advies te dienen over de vraag welke is de meest gewenste wetgeving op het stuk van pacht, ge zien de ervaringen welke'zijn opgedaan sinds de invoering van de Pachtwet 1937; B. de onder A. genoemde commissie bevoegd te verklaren aan haar advies de voorstellen toe te voegen welke zij ter bereiking van de door haar aanbevolen maatregelen nodig of wenselijk acht C. te bepalen, dat het door de commissie uit te brengen advies zal worden vastgesteld bij meerderheid der stemmen met dien ver stande, dat ieder lid het recht heeft zijn oordeel, indien het van dat advies afwijkt, in een afzonderlijke nota kenbaar te maken D. te benoemen bij de voormelde commissie I. tot lid, tevens voorzitter: Prof. Mr Dr G. van den Bergh, hoogleraar aan de gemeentelijke universiteit van Amsterdam; II. tot lid a. Prof. Mr Ph. A. N. Houwing, hoogleraar aan de Economische Hogeschool te Rotterdam b. Prof. Mr J. Valkhoff, hoogleraar aan de gemeentelijke universi teit van Amsterdam c. Mr Joh. van Andel, griffier bij de Centrale Grondkamer te Arnhem d. Mr Jos. van Besouw, voorzitter van de Grondkamer voor Noord- Brabant, 's-Hertogenbosch e. Dr Ir M. J. Boerendonk, Hoofd van de afdeling Grond- en Pachtzaken van het Ministerie van Landbouw, Visserij en Voed selvoorziening te 's-Gravenhage f. Dr Ir W. J. Droesen, raad van de Pachtkamer van het Gerechts hof te Arnhem, te Roermond g. C. D. Grijns, secretaris van de vereniging „Het Grondbezit" te Utrecht h. J. Lageveen, voorzitter van de Nederlandse Bond van Arbeiders in het Landbouw-, Tuinbouw- en Zuivelbedrijf, te Utrecht; 1) Overgenomen uit De Pacht, maandblad van de Nederlandse Pachtraad, van April 1947.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1947 | | pagina 212