230 Bulletin Géodésique Behalve voor doeleinden, rechtstreeks verband houdende met het wegbeheer, zullen de nieuwe kaarten een bron van informatie zijn voor electriciteitsmaatschappijen, industriële concerns, enz. ter be studering van eventuele uitbreidingsmogelijkheden hunner werkzaam heden. (Ontleend aan Wegen van Juni 1947). Het Bulletin Géodésique is het orgaan van de Association Interna tionale de Géodésie en wordt uitgegeven door het Bureau Central van deze Association, gevestigd te Parijs, met medewerking van geodeten uit de gehele wereld. Het verschijnt viermaal per jaar; elke aflevering omvat 100 a 120 blz. van het formaat 16,5 X 25,5 cm. Het Bulletin Géodésique publiceert wetenschappelijke artikelen, ver slagen van de Association en van de Union Géodésique et Géophysi- que Internationale (waarvan de Association een onderdeel is) en boekbesprekingen. De gepubliceerde wetenschappelijke artikelen, van de meest voor aanstaande geodeten en geophysici van de gehele wereld, handelen over geodetische instrumenten, waarnemingen, triangulatieberekeningen, vereffening van driehoeksnetten, astronomische plaatsbepaling, me ting van de zwaartekracht, de vorm van de aarde, aardstromingen, isostasie. Sinds de oprichting in 1922 tot 1942 zijn er 76 afleveringen ver schenen. Na enige stagnatie door de oorlog heeft het Bureau Central de uitgave hervat van deze belangrijke wetenschappelijke periodiek die zich richt niet alleen tot de geodeten, maar ook tot de astronomen, geophysici, geologen en in het algemeen tot allen die belang stellen in de bestudering van de aarde. Een nieuwe serie van het Bulletin is begonnen in 1946. In dit jaar zijn twee afleveringen verschenen; elk der volgende jaargangen zal weer uit vier afleveringen bestaan. De zeer lage abonnementsprijs van 300 Franse francs (dus onge veer 6.—) per jaar (jaargang 1946 150 francs) zij een stimulans voor velen om zich te abonneren op dit enige werkelijk internationale landmeetkundige tijdschrift. Het adres is: 19, rue Auber, Paris (9e). Wij stellen ons voor in een volgende aflevering een overzicht te geven van de tot nu toe gepubliceerde oorspronkelijke artikelen en mogelijk ook een en ander mede te delen over de organisatie van de Union en de Association. Van het Bulletin zijn in de Bibliotheek voor Kadaster en Landmeetkunde aanwezig alle afleveringen van nr 40 af. De Redactie van het T. v. K. en L.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1947 | | pagina 236