234 kiezingen voor een nieuwe gemeenteraad naast de bestaande gemeente raad. Bij de wet van 13 December 1946 zijn nu de betrokken wets artikelen van de gemeentewet gewijzigd. Zij luiden nu als volgt: Wij W I L HELMIN A, bij de gratie Gods, Koningin der Neder landen, Prinses van Oranje-Nassau, enz., enz., enz. Allen, die deze zullen zien of horen lezen, saluutdoen te weten Alzoo wij in overweging genomen hebben, dat het wenschelijk is de voorschriften der gemeentewet ten aanzien van verandering van gren zen der gemeente te herzien Zoo is het, dat wij, den Raad van State gehoord, en met gemeen overleg der Staten-Generaal, hebben goedgevonden en verstaan, gelijk Wij goedvinden en verstaan bij deze Artikel I De artikelen 157 tot en met 166 der gemeentewet vervallen en worden vervangen door de volgende artikelen Artikel 137 Indien de raad eener gemeente wenschelijk acht, dat een voorstel van wet tot wijziging van hare grenzen, opheffing van een gemeente daaronder begrepen, wordt gedaan, richt hij tot Ons een daartoe strek kend gemotiveerd verzoek. Het verzoek wordt door den raad ge zonden aan Gedeputeerde Staten. Artikel 158 Gedeputeerde Staten geven terstond van het verzoek kennis aan de raden der andere daarbij betrokken gemeenten, teneinde hun meening te vernemen. Indien laatstbedoelde gemeenten in een andere provincie zijn gelegen, geschiedt de kennisgeving door tusschenkomst van Ge deputeerde Staten dier provincie. Gedeputeerde Staten brengen deze meeningen alsmede hun eigen meening, zoo spoedig mogelijk ter ken nis van Onzen met de uitvoering van deze wet belasten Minister. Artikel 159 Tenzij Wij beslissen, dat het verzoek niet verder in behandeling zal worden genomen, noodigt Onze met de uitvoering van deze wet belaste Minister Gedeputeerde Staten uit, binnen een door hem te bepalen termijn het ontwerp eener regeling met kaart en toelichting te zenden aan de raden der daarbij betrokken gemeenten. Artikel 160 Zoo spoedig mogelijk na de ontvangst van de ontwerp-regeling wordt deze met de bijbehoorende stukken door den Burgemeester op de secretarie der gemeente ter inzage van een ieder gedurende 30 dagen nedergelegd. De burgemeester doet van deze nederlegging aankondiging in één of meer nieuwsbladen, welke in de gemeente verspreiding vinden.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1947 | | pagina 240