235 Artikel 161 Gedurende den in het eerste lid van artikel 160 genoemden termijn, alsmede gedurende 21 dagen na verloop daarvan, kan ieder inwoner of ter plaatse gevestigd rechtspersoon tegen de ontwerp-regeling schriftelijk bij Gedeputeerde Staten bezwaren inbrengen. Artikel 162 De raad van ieder der betrokken gemeenten doet binnen een door Gedeputeerde Staten te bepalen termijn dezen schriftelijk zijn ge voelen kennen, vergezeld van de notulen van het in den raad met be trekking tot de ontwerp-regeling verhandelde. Gedeputeerde Staten deelen dit gevoelen mede aan de raden van de andere gemeenten onder bijvoeging van een afschrift van alle overgelegde stukken. Artikel 163 De raden worden in de gelegenheid gesteld in een openbare ver gadering van Gedeputeerde Staten door gemachtigden hun gevoelen toe te lichten. Leden der raden kunnen, zoo noodig door gemachtigden, in deze vergadering van hun gevoelen doen blijken. Van deze vergadering geschiedt tijdig tevoren aankondiging door Gedeputeerde Staten in een of meer nieuwsbladen, welke in de ge meente verspreiding vinden. Zoo spoedig mogelijk na deze vergadering brengen Gedeputeerde Staten hun gevoelen ter kennis van Onzen met de uitvoering van deze wet belasten Minister, onder bijvoeging van alle terzake die nende stukken. Artikel 164 Indien Gedeputeerde Staten wenschelijk achten, dat een voorstel van wet, als bedoeld in artikel 157, wordt gedaan, richten zij tot Ons een daartoe strekkend gemotiveerd verzoek. Zij brengen daarbij de meening van de raden der betrokken gemeenten te Onzer kennis. De artikelen 159 tot en met 163 vinden te dezen overeenkomstige toepassing. Artikel 165 Indien Wij wenschelijk achten dat een voorstel van wet, als bedoeld in artikel I57> wordt gedaan, noodigt Onze met de uitvoering van deze wet belaste minister Gedeputeerde Staten uit, hun gevoelen en dat van de raden der daarbij betrokken gemeenten binnen een door hem te stellen termijn te zijner kennis te brengen. De artikelen 159 tot en met 163 vinden te dezen overeenkomstige toepassing. Artikel 166 Indien de gemeenten in meer dan één provincie liggen, treedt voor de toepassing van de artikelen 159 tot en met 163 in de plaats van Gedeputeerde Staten een commissie, samengesteld door en uit Ge deputeerde Staten van elk dier provinciën. Onze met de uitvoering van deze wet belaste Minister wijst den voorzitter der Commissie aan.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1947 | | pagina 241