236 Artikel II Deze wet treedt in werking met ingang van den dag, volgende op dien harer afkondiging in het Staatsblad. Lasten en bevelen, dat deze in het Staatsblad zal worden geplaatst, en dat alle Ministerieele Departementen, Autoriteiten, Colleges en Ambtenaren, wie zulks aangaat, aan de nauwkeurige uitvoering de hand zullen houden. Gegeven te 's-Gravenhage, den I3den December 1946. WILHELMINA De Minister van Binnenlandsche Zaken, BEEL Uitgegeven den veertienden December 1946. De Minister van Justitie, J. H. VAN MAARSEVEEN (Staatsblad van het Koninkrijk der Nederlanden 1946, nr G 355.) Wel is er ook nu nog een wet nodig, doch deze komt automatisch tot stand wanneer de gemeentebesturen aan Gedeputeerde Staten een desbetreffend voorstel doen. Hoofdzaak is, en dit is het grote voordeel van de nieuwe artikelen, dat geen verkiezingen voor een tweede gemeenteraad meer nodig zijn. Het is mijn voornemen in enkele frappante gevallen van vroeger plaats gehad hebbende normaliseringen de kwestie van gemeente grenswijziging bij de betrokken burgemeesters te gaan bespreken, en ik hoop later resultaten te kunnen mededelen. Toelichting op het ingediende ontwerp Herverkavelingswet Walcheren In de memorie van toelichting op het ontwerp Herverkavelingswet Walcheren wordt o.a. de procedure toegelicht, volgens welke de 'her verkaveling zal geschieden. Voorgesteld wordt een herverkavelings commissie, die zich kan- doen bijstaan door plaatselijke deskundigen en commissiën van vertrouwenslieden uit de bevolking. In deze com missie zouden dan wellicht kunnen zitting nemen: een lid van Ge deputeerde Staten van Zeeland als voorzitter, een landmeter-ruilver- kavelingsdeskundige, verschillende plaatselijke autoriteiten op het ge bied van de landbouw, de waterstaat en de wederopbouw, een planoloog en een aantal vertegenwoordigers van belanghebbenden, bijv. een eige naar, een pachter en een landarbeider. De herverkavelingscommissie gaat, evenals bij ruilverkavelingen geschiedt, over tot het opmaken van een lijst van rechthebbenden en een register van de uitkomsten der schattingen van de in het blok van herverkaveling opgenomen onroe rende goederen. Deze schattingen geschieden naar de waarde die deze goederen hadden, voordat zij door oorlogshandelingen waren getroffen. Nadat belanghebbenden in de gelegenheid zijn gesteld hun bezwaren

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1947 | | pagina 242