N. S N.E. Z* U.'AvSZ.'A 246 gering. Eerst daarna werd het land door de landmeters the United States surveyors opgemeten en in kaart gebracht. Sedert 1785 had deze opmeting volgens het zogenaamde „rechthoekige systeem" plaats, hetwelk het eerst in Ohio werd toegepast. Het land wordt hierbij op gemeten in eenheden, 6 mijlen lang en 6 mijlen breed, de zogenaamde „townships", welke ook tot politieke eenheden of gemeenten werden. Een township wordt verdeeld in 36 „sections", elk zo mogelijk een mijl breed en een mijl lang, dus 640 acres omvattend, wanneer men ten gevolge van een aanwezige rivier of een meer niet met „fractional sections" te maken heeft. De secties worden steeds genummerd als in bijgaande figuur staat aangegeven. Elke sectie wordt in vier gedeel ten, de NE, NW, SE en SW „quarters" onderscheiden. Een „quar- 6 5 1 3 2 V 8 9 10 II li ie 17 16 IS 11 13 19 SO 2/ 82 23 21 30 89 28 27 26 85 3/ 32 33 31 55 36 K O CV 160 ACR.ES. to ÏN 80 ACRES 80 ACRES S.E. 'A or S.EC4 ^Oacms 0FS£. 'A S.E. Een township De verdeling van een sectie tersection" wordt op haar beurt in kwarten van 40 acres verdeeld, de kleinste wettelijke onderdelen in de kadastrale registers der Unie. Het zijn deze „quarters", „eighties" en „fourties", die in het leven van de Amerikaanse 'landman zulk een belangrijke plaats innemen en tot het ontstaan geleid hebben van een bepaald Amerikaans type, de „real es'ate man", kortweg de „realtor", de landhandelaar, genoemd, welke in geen Amerikaanse stad of dorp ontbreekt en reeds in Dickens' „Martin Chuzzlewit" en later in Sinclair Eewis' „Babbitt" is ver eeuwigd. Langs de grenzen der secties werden de verkeerswegen aangelegd, waardoor het landschap het dambordkarakter kreeg, zoals wij dat uit de Haarlemmermeer en eerder reeds uit de Beemster en de Scherm- meer kennen. Het land dat in kaart was gebracht, werd ingeschreven in de re gisters van het General Land Office te Washington en ten verkoop aangeboden. Gegadigden wendden zich daartoe tot dit hoofdkantoor of tot een der bijkantoren land offices in de verschillende staten. De landhonger was toentertijd echter zo groot, dat velen zich van de „wet" niets aantrokken en zich eigenmachtig vestigden op nog on bewoond land, uitgaande van de gedachte, dat het land behoort aan

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1947 | | pagina 252