248 Van Hoecke 80 jaar en ridder meester nam hij er een belangrijke plaats in. En als het nodig was trok hij persoonlijk met de collectebus de straat op. Het kadaster en de „gewone dienst" gingen hem boven allesook boven gezinszorgen die het leven hem niet bespaard heeft. Een leven ook van dikwijls grote lichamelijke inspanning30 km heen en 30 km terug op de fiets voor het bezoeken van verafgelegen gemeenten in de Hoeksche Waard was hem niet te veel. Toen in 1940 ook het kantoor Dordrecht in het bezit van een dienstauto kwam kreeg hij het wat gemakkelijker. Lang heeft dit niet geduurd. Een paar jaar later al bleef de auto wegens benzinegebrek in de garage en Hoogenboom klom weer wel gemoed op zijn fiets om de dienst in de verst afgelegen gemeenten van de Hoeksche Waard te verrichten. Door zijn prettige omgang en humaan optreden heeft Hoogenboom zich en als collega en als chef nooit anders dan vrienden gemaakt. Bij zijn afscheid in 1946 hebben velen hiervan op een druk bezochte receptie getuigenis afgelegd. Van de Vereniging voor Kadaster en Landmeetkunde was Hoogen boom een verdienstelijk lid. De uitgaven van de „ranglijsten" van 1920 en 1928 werden geheel door hem verzorgd. Van het in 1939 uit gegeven „Handboekje" nam hij de eerste helft voor zijn rekening. Vandaag hebben wij hem naar zijn laatste rustplaats vergezeld. Hij ruste in vrede. Dordrecht, 1 Augustus 1947. Dogterom De Heer F. Schuurman heeft bij de uitvaart de Vereniging voor Kadaster en Landmeetkunde vertegenwoordigd. Red. Op 3 Mei van dit jaar werd Van Hoecke, onze bekende Bel gische collega, tachtig jaar. Velen kennen Van Hoecke van de jaar vergaderingen van de Vereniging voor Kadaster en Landmeetkunde, waar hij als trouwe bezoeker de Vlaamssprekende Belgische ambt genoten vertegenwoordigde. Deze grijze, maar in zijn hart jeugdige mens, heeft thans tachtig jaren geleefd en meer dan de helft daarvan, ruim vijftig jaar, besteed aan het Belgische verenigingsleven. Met een ongekende vitaliteit be hartigde hij het maatschappelijke welzijn van de vakgenoten, en zag daarbij kans en gelegenheid ook zijn eigen werk niet te verwaarlo zen. Hij is zelfs nu nog de raad gever in zijn streek en tot voor kort verrichtte hij nog allerlei schat tingen zelf. Eerst enkele maanden

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1947 | | pagina 254