Verslag 249 geleden heeft hij een assistent genomen en houdt hij alleen nog de „directie", zoals hij mij schreef. Toen ik op 10 Mei j.l. in België was, had ik het voorrecht hem te ontmoeten en op verzoek van het Bestuur van K. en L. bood ik hem namens alle Nederlandse vrienden een bloemhulde aan als uitdrukking van hun medeleven. De Belgische regering heeft zijn bijzondere verdiensten wel in het licht willen stel len; zij benoemde hem tot ridder in de orde van Leopold II. Deze onderscheiding, verleend voor zijn werk in het verenigingsleven, is ten volle verdiend en zijn Nederlandse vrienden wensen hem daarmee dan ook van harte geluk. Dat getuigden ook zijn medeleden van de afdeling Oost-Vlaanderen, die te Gent op 27 Juli j.l. bijeenkwamen om hem te huldigen en de eretekenen van de orde te overhandigen. Van Hoecke heeft veel gedaan om het contact tussen Noord en Zuid te leggen, moge hij er nog vele jaren getuige van zijn, hoe dit uitgroeit tot een stevige band. Proficiat Van Hoecke. A. Scheffer van de toestand der Vereniging voor Kadaster en Landmeetkunde en van hetgeen door haar in verband met artikel la der Statuten is verricht sedert de Algemene Vergadering van 10 Mei 1946 (artikel 16a Huishoudelijk Reglement). Het vorige verslag van de toestand der Vereniging werd gepubli ceerd in het Huishoudelijk Orgaan nr 104, dat in April 1946 is ver schenen. Nu gelukkig de mogelijkheid weer bestaat het verslag in het Tijd schrift te plaatsen, zal in dit verslag op sommige plaatsen iets verder worden teruggegaan dan de in het hoofd genoemde datum van 10 Mei 1946. Dat het bestuur tijdens de bezetting tot het laatst toe actief bleef, blijkt uit de belangrijke bestuurscirculaire van 21 Maart 1942, waarin verzocht werd de mening der leden kenbaar te maken inzake de orga nisatie van de dienst, de bijhoudingsdienst, de opleiding, de positie v&n de landmeter, de titulatuur, het instituut van de buitengewóón-land meter en de organisatie van de Vereniging voor K. en L. De vereniging heeft haar werkzaamheden na de bevrijding zo spoe dig mogelijk hervat. Reeds in Augustus 1945 verscheen een eerste Huishoudelijk Orgaan, waarin de Afdelingen verzocht werd hun me ning kenbaar te maken over vele problemen, die in de loop der jaren K. en L. reeds hadden bezig gehouden en welke waren samengevat in de bestuurscirculaire van 21 Maart 1942. Door de vervoersmoeilijkheden kon er nog niet toe worden over gegaan reeds in 1945 een Algemene Vergadering uit te schrijven. Wel werd in December 1945 een druk bezochte Verenigingsraad belegd, waar het doel en. de organisatievorm der Vereniging, de wenselijkheid van instelling van een zelfstandige dienst van Hypotheken en Kadaster,

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1947 | | pagina 255