252 heid meer coördinatie in de kartografie in Nederland te verkrijgen door middel van centralisatie. Dit request is door het Kabinet van de Minister-President in handen gesteld van Zijne Excellentie de Minister van Financiën, die aan het Bestuur mededeelde niet te kunnen voldoen aan ons verlangen om inzage van dit rapport te mogen nemen. Zo spoedig mogelijk werden stappen ondernomen om de rechtsper soonlijkheid van de Vereniging terug te krijgen, welke door het ver strijken van de termijn was vervallen op 4 December 1943. Bij beschikking van de Ministers van Justitie en Sociale Zaken van 25 October en 15 November 1046 werden de bij het in Juli 1946 gehouden referendum gewijzigde Statuten goedgekeurd en werd ver klaard dat onze vereniging is een voortzetting van de op 10 Mei 1940 bestaande erkende vereniging. Deze Ministeriële verklaring treedt in de plaats van de Koninklijke goedkeuring. Onze Vereniging is weer herleefd op 10 Mei 1946. Bij de Regeringscommissaris voor liquidatie van het N.A.F. en bij het Nederlands Beheersinstituut, Bureau Bijzondere Beheren, werd een opgave ingediend van de geldelijke (ruim 1500.en materiële verliezen (schrijfmachine, archiefkasten) welke onze Vereniging leed door de verbeurdverklaring van haar eigendommen ten behoeve van het N.A.F. Het Bestuur onderging enige wijzigingen. Op 1 October 1945 werd de Voorzitter, de Heer O. J. J o n a s, benoemd tot Ingenieur-Verifica teur van het Kadaster te Arnhem en vond hierin aanleiding zijn functie als voorzitter neer te leggen. Wel verklaarde de Heer Jonas zich bereid de Verenigingsraad op 7 December 1945 nog te leiden. In de Algemene Vergadering op 10 Mei 1946 schetste zijn opvolger de heer F. Schuurman de grote ver dienste van de afgetreden voorzitter voor onze Vereniging. De Heer F. Schuurman werd bij referendum, gehouden op 18 Januari 1946, tot Voorzitter gekozen. Op de Algemene Vergadering gehouden op 10 Mei 1946 trad de Heer J. F. Greve als secretaris onzer Vereniging af. De voorzitter sprak de dank der Vereniging uit voor het vele werk dat de scheidende functionaris voor haar had verricht. Als zijn op- opvolger werd de Heer J. F. II sen gekozen. De uitgave van het Tijdschrift werd gestaakt in het tijdvak van 1 Juni 1942 tot 1 Augustus 1946. De redactie van het Tijdschrift onderging geen verandering. Het ledental der vereniging bedroeg: op 1 Juli 1941 185 gewone en 62 buitengewone leden, op 1 Juli 1946 187 gewone en 68 buitengewone leden, op 1 Juli 1947 197 gewone en 61 buitengewone leden. De in November 1946 gehouden Buitengewone Algemene Verga dering was hoofdzakelijk gewijd aan de bespreking van het hiervoren vermelde rapport van de Studiecommissie voor reorganisatie van de kadastrale dienst.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1947 | | pagina 258