J. F. 11 s e n 253 Bij de voornoemde wijziging der Statuten in Juli 1946 werd o.m. de mogelijkheid geopend de uitgave van het Tijdschrift over te dragen aan een andere vereniging of federatie van verenigingen. Met grote meerderheid werd op de Buitengewone Algemene Vergadering besloten de uitgave van het Tijdschrift over te dragen aan de Nederlandse Landmeetkundige Federatie onder de titel van „Tijdschrift voor Ka daster en Landmeetkunde" en met behoud van de nummering der jaargangen. Voorts werd besloten de bibliotheek der Vereniging voor K. en L., welke goed door de oorlog was gekomen, in bruikleen af te staan aan de N.L.F. onder de naam: „Bibliotheek voor Kadaster en Landmeet kunde en onder voorwaarde, dat de N.L.F. het beheer, het onderhoud en de opberging op zich neemt. Door de Statutenwijziging was het mogelijk geworden het bestuur uit 4 leden te doen bestaan. De Heer C. W. Moor werd tot vierde bestuurslid gekozen. De mogelijkheid lid van de Vereniging te worden werd iets ruimer gesteld door de Statutenwijziging. Als gevolg hiervan traden de In specteur van de Hypotheken en het Kadaster, alle Ingenieurs-Verifica teur van het Kadaster, twee Hypotheekbewaarders, en enige land- me.ers, werkzaam op arbeidsovereenkomst bij het Kadaster, als lid toe. Het Bestuur verzorgde een nieuwe uitgave van de Statuten en het Huishoudelijk Reglement. Op de vanouds bekende accurate wijze verzorgde de Heer F. Har kink een nieuw zogenaamd „Verkort Handboekje". Het contact met de Internationale Landmetersfederatie werd weer opgevat. Het Permanent Comité kwam na de oorlog voor het eerst te Parijs bijeen op 6 Juli 1946, vervolgens op 18 en 19 October te Dijon en op 17, 18 en 19 April te Parijs. In Dijon werd onze Vereniging vertegenwoordigd door de Heer H. Vermeulen. De Heer J. M. H. Heines, lid van het P.C., zond een belangrijke bijdrage in ter completering van de Vocabulaire technique et juridique en plusieurs langues en matière de Géodésie etc.. Met de na de bevrijding opgerichte Belgische Unie van Meetkun- digen-Schatters van Onroerende Goederen werden hartelijke betrek kingen aangeknoopt. Zodra mogelijk werd het contact met de Vereniging van Landme ters van het Kadaster in Nederlands-Indië weer opgevat. Nu er plannen bestaan om aan de Technische Hogeschool te Delft veranderingen aan te brengen in de studie voor civiel-landmeter, heeft het Bestuur met de betrokken autoriteiten voeling gehouden en zijn mening ook schriftelijk uiteengezet. Zo kunnen wij dus in de jaren na de bevrijding met vreugde be groeten een zeer belangrijke maatregel, nl. de instelling van een afde ling Kadaster en Hypotheken en de mogelijkheid dat de studie voor civiel-landmeter te Delft gewijzigd zal worden en voorts met genoegen constateren dat K. en L. na de herleving groeit en bloeit. Utrecht, Augustus 1947. De Secretaris,

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1947 | | pagina 259