Mathematisch Centrum 254 In ons land doet zich de omstandigheid voor, dat verscheidene per sonen met uitstekende wiskundige aanleg, hun neiging om de wiskunde tot studievak te kiezen, niet hebben kunnen volgen, omdat hun de gelegenheid tot universitaire studie heeft ontbroken. Met de komende herfst zal bij voldoende deelneming te Amsterdam een avondcursus worden georganiseerd ter voorziening in deze leemte. Het is, dit zij uitdrukkelijk vermeld, niet de bedoeling op te leiden voor de middelbare acten. De cursus, die een tweetal jaren in beslag zal nemen, richt zich naar de universitaire studie van de wiskunde. Echter zij vooropgesteld, dat aan de cursussen zelf geen examens zijn verbonden of rechten kunnen worden ontleend. Wel spreekt het van zelf, dat de toehoorders, zo zij eventueel zouden trachten in de toe komst universitaire examens af te leggen, de facto een grote voor sprong zullen hebben, wanneer zij zich melden bij de universiteit hunner keuze. Gegadigden kunnen zich opgeven aan het Mathematisch Centrum, Nieuwe Kerkstraat 124, Amsterdam, tel. 56643, waar ook verdere inlichtingen gaarne worden verstrekt. In tegenstelling met de andere voordrachten van het Mathematisch Centrum, die kosteloos toeganke lijk zijn, zal voor de hier bedoelde voordrachten een zeker cursusgeld moeten worden betaald.De administratie van dit tijdschrift beschikt over een lijst van de kosteloze voordrachten en cursussen die deze winter worden gehouden te Amsterdam, Rotterdam,'s-Gravenhage, Utrecht en Sittard. Dank zij de medewerking van de directie der N.V. Levensverzeke ring-Maatschappij „Utrecht", die voor dit doel op ruime schaal reken machines in bruikleen beschikbaar stelt, zullen onder auspiciën van het Mathematisch Centrum en onder leiding van Prof. Dr H. Freu- denthal, te beginnen met 1 October I947> in Utrecht cursussen wor den gegeven in Numerieke en grafische methoden. Elk dezer cursussen bestaat uit één uur per week theorie (gegeven in een collegezaal der Rijksuniversiteit te Utrecht) en uit practische oefeningen, waarbij van rekenmachines gebruik gemaakt moet worden (in een locaal der „Utrecht"). Naar aanleiding van de theoretisch behandelde stof zullen vraag stukken worden opgegeven, die door de deelnemers moeten worden opgelost zo mogelijk zal hierbij door een assistent bijstand worden verleend. De ingeleverde oplossingen zullen door een assistent wor den nagezien. Deelnemers die aan de gestelde eisen hebben voldaan, zullen in het bezit van een getuigschrift worden gesteld. De duur van de cursussen blijft, gezien het ontbreken van ervaringen op dit gebied, voorshands nog onbepaaldvermoedelijk zal Cursus I meer dan één academisch jaar, Cursus II ongeveer één academisch jaar vergen. Mocht het aantal aanmeldingen de capaciteit der beschikbare reken machines te boven gaan, dan zal een keuze moeten worden getroffen. Hierbij zullen zij, die reeds uit hoofde van hun beroep practisch wis kundig werk verrichten, de voorkeur genieten.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1947 | | pagina 260