Nederlandse Landmeetkundige Federatie 255 Aanmelding schriftelijk bij de leider van deze cursussen Prof. Dr H. Freudenthal, Fr. Schubertstraat 44, Utrecht. Bedrijven die nog rekenmachines in bruikleen beschikbaar kunnen stellen, wordt verzocht, zich eveneens met bovengenoemde in ver binding te stellen, om te voorkomen, dat wegens een tekort aan reken machines belangstellenden moeten worden afgewezen. PROGRAMMA I. Cursus voor wis- en natuurkundigen. Behandeld zal wordenhet gebruik van rekenmachines. Het numerieke en grafische oplossen van lineaire en algebraïsche vergelijkingen. Het berekenen van eigen waarden van symmetrische matrices. Interpolatie. Mechanische kwa dratuur. Approximatie van functies, harmonische analyse. Fouten- theorie, methode der kleinste kwadraten. Numerieke en grafische in tegratie van gewone differentiaalvergelijkingen. Elementen der no- mografje. Theorie van de Differential Analyser en van de moderne automatisch geleide rekenmachines, alsmede het ontwerpen van reken- schema's voor concrete opgaven. De deelnemers moeten over een kennis der hogere wiskunde be schikken, die beantwoordt aan de vereisten voor het cand.-ex. Wis kunde a-d of examen K V of Prop. ex. Delft. Indien deze voorop leiding niet uit een diploma of anderszins blijkt, zullen zij zich aan een klein tentamen moeten onderwerpen. II. Cursus voor chemici, biologen, geografen, psychologen, enz. Behandeld zal wordenHet gebruik van rekenmachines met toepas singen hoofdzakelijk op de foutentheorie. Het gebruik van grafieken. De deelnemers moeten over een kennis van de wiskunde beschikken, zoals vereist bij de eindexamens HBS of Gymn. B. III. Voor belangstellenden die slechts over MULO-vooropleiding beschikken, maar reeds practisch als rekenaar werkzaam zijn geweest, zal bij voldoende belangstelling een cursus worden gegeven, waarvan het programma enige gelijkenis vertoont met dat van Cursus I. Over de nadere bijzonderheden zal met de deelnemers overleg worden gepleegd. Belangstellenden voor een dezer cursussen, die op bepaalde dagen of uren verhinderd zijn of om andere redenen aan bepaalde dagen of uren de voorkeur geven, wordt verzocht dit bij hun aanmelding kenbaar te maken. Tevens wordt verzocht, bij de aanmelding aan kenbaar te maken. Tevens wordt verzocht, bij de aanmelding aan te geven, of de betrokkene zelf over een rekenmachine kan beschikken. AGENDA van het 7e Congres der Nederlandse Landmeetkundige Federatie, te houden op Zaterdag 25 October 1947 in Esplanada (Stadsschouw burg) te Utrecht: 9.30 i. Opening van het Congres. 2. Verslag van de Secretaris ingevolge art. 6a van het Huis houdelijk Reglement en Financieel Verslag van de Penning meester (zie bladz. 261). 16*

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1947 | | pagina 261