256 3- Verkiezing van de Redactie van het officiële orgaan. Het Hoofdbestuur stelt voor als candidaten de Heren Prof. J. M. Tienstra, Mr J. H. Jonas en F. Harkink (redacteur-admi nistrateur). 4. Verkiezing van een Penningmeester wegens het periodiek aftreden van de Heer B. de Boer. Deze is niet herkiesbaar. Het Hoofdbestuur stelt als candidaat voor de Heer R. J. Rienks. 5. Voorstel van het Hoofdbestuur tot het instellen van exa mens voor Landmeetkundig Rekenaar en Landmeetkundig Tekenaar. 10.30 6. Lezing, te houden door de Heer P. H. M. Plasman, Hoofd van het Kadaster in Ned.-Tndië. OndenverpCoördinering van het Meet- en Kaarteerwezen. 11.45 7- Lezing, te houden door de Heer Prof. Dr G. J. A. Grond, Bijzonder Hoogleraar aan de Technische Hogeschool te Delft. OnderwerpBodembeweging tengevolge van Mijnbouw. 13.00-14.30 Pauze 14.30 8. Lezing, te houden door de Heer Ir C. Staf, Directeur- Generaal van de Landbouw. OnderwerpHerverkaveling. 9. Rondvraag. 10. Sluiting van het Congres. Degene die wenst deel te nemen aan het Congres wordt verzocht vóór 13 October a.s. ƒ1.50 te storten op postrekening 259586, ten name van de Penningmeester der N.L.F. te Amsterdam, waarna een op naam gesteld bewijs van deelneming wordt toegezonden. Het Hoofdbestuur deelt mede, dat er gelegenheid bestaat in de pauze deel te nemen aan een gemeenschappelijke lunch. Toelichting bij punt 5 van de agenda. Het diploma van Landmeet- technicus N.L.F. heeft in de maatschappij, ondanks zijn kort bestaan, reeds zekere burgerrechten verworven. Aan het bezit van dit diploma wordt grote waarde gehecht door de technische wereld, hetgeen blijkt uit de goede posities die over het algemeen aan de bezitters van het diploma worden aangeboden. De maatschappij heeft echter eveneens behoefte aan landmeetkundige rekenaars en tekenaars. Er bestaat evenwel nog geen waarborg, dat personen die zich als bekwaam op dit gebied voordoen, die bekwaamheid bezitten. Het Hoofdbestuur heeft daarom gemeend goed te doen met een voorstel te komen tot in stelling van de examens voor landmeetkundig rekenaar en tekenaar N.L.F. Gezien de resultaten die zijn behaald met de instelling van het examen voor Landmeettechnicus N.L.F., vertrouwt het Hoofd bestuur, dat de nieuw in te stellen diploma's een waarborg zullen zijn voor de vakbekwaamheid der bezitters en eveneens grote waardering zullen ondervinden in de technische wereld. De examens bestaan uit twee gedeelten. Het eerste gedeelte is voor de beide diploma's gelijk en meer van algemene aard. Hierbij wordt

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1947 | | pagina 262